sadsad x
asdasd

Kanuni’nin Gölgesi Barbaros Hayreddin Paşa

Yakın Plan Yayınları

Hezarfen Hezeyan Çelebi

16,00 TL
12,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kanuni’nin Gölgesi Barbaros Hayreddin Paşa Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 283
ISBN: 9786055535131
Kapak: Ciltsiz
Hezarfen Hezeyan Çelebi
Hezarfen Hezeyan Çelebi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kanuni’nin Gölgesi Barbaros Hayreddin Paşa Kısa Özet

    "Kara Hasan’ın ilk hedefi, en baştan gözüne kestirdiği kaptan gemisi olmuştu. Atılan ilk gülle, yüksek bordalı galinin grandi direğinin tepesini aldı. Hedefini tutturamayan diğer bir gülle ise bir süre havada savrulduktan sonra, hiç hesapta olmayan kilise çanına isabet etti. Bir anda yer yerinden oynadı. Barbaros Paşamızın hedefinde kilise çanı yoktu ama nasıl olmuşsa olmuş, atılan güllelerden biri kilise çanına isabet etmişti.

    Bu saldırıya hazırlıksız yakalanan Aragon namlı korsan ve onun kaptanları, kara bordalı gemilerinden dışarıya kendilerini öyle bir atmışlardı ki fırlayış o fırlayıştı işte. Sonra da ellerini çenelerine dayayıp neye uğradıklarını şaşırmış bir halde, tepelerine çöken bu kasırgadan bir an önce kurtulmanın telaşına düştüler. Kara borulu kalenin burçlarından bakan askerler, gemilerdeki forslardan, başlarına çöken bu kâbusun Barbaros Paşamıza ait olduğunu fark ettiler."

    Yavuz Sultan Selim’in kendisine Barbarossa lakabını verdiği Hızır Reis, yani Kaptan-ı Derya Hayreddin Paşa, bu kitapta kardeşleri İlyas ve Oruç Reis’le birlikte Osmanlı’nın en muhteşem deniz seferlerine çıkıyor...

Kanuni’nin Gölgesi Barbaros Hayreddin Paşa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.