sadsad x
asdasd
46,30 TL
34,73 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,58 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kamu Yönetimi Klasikleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 872
ISBN: 9786056619441
Kapak: Ciltsiz
Jay M. Shafritz
Jay M. Shafritz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kamu Yönetimi Klasikleri Kısa Özet

  Elinizdeki kitap, Kamu Yönetimi çalışma alanının gelişmesine katkısı olmuş ve halen olan temel makalelerden oluşan çok de­ğerli bir koleksiyondur.

  Kamu Yönetimi Klasikleri kitabında editörler Jay M. Shafritz ve Al­bert C. Hyde Kamu Yönetiminin temel prensiplerini ve tartışma alanlarını bu konudaki en önemli akademik makaleler aracılığıyla okuyucu ile buluşturmaktadırlar. Tarihi süreci takip eden bu kitap, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı da yapmış olan Woodrow Wilson’ın modern anlamda Kamu Yönetiminin doğuşu olarak kabul edilen makalesi ile başlamakta ve günümüz akade­misyenlerinin makaleleri ile devam etmektedir. Kamu Yönetimi alanının klasik bir eseri olan ve dünya çapında çok sayıda üniver­sitenin kamu yönetimi bölümlerinde temel ders kitabı olarak oku­tulan bu kitap, Türkçe’ye editörler Doç. Dr. Hüseyin Akdoğan ve Dr. Serkan Altuntop’un liderliğinde çok sayıda değerli bilim insanının katkıları ile kazandırıldı. Çeviri editörleri ve çevirmenlerin büyük kısmının Kamu Yönetimi veya Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında ve yine çoğu itibariyle başta ABD olmak üzere yurtdışında doktorası­nı yapan, kitabın konusuna hakim akademisyenlerden seçilmesi­ne özen gösterildi.

  52 başlıktan oluşan bu kitapta Kamu Yönetimi alanının en temel konuları denebilecek Taylor’un bilimsel yönetiminden, Maslow’un ihtiyaçlar teorisine, Weber’in bürokrasisinden Simon’un Yönetim Atasözlerine oradan günümüze kadar gelen organizasyon teorisi, insan kaynakları yönetimi, bütçe, kamu politikası, sosyal politika ve kamu hizmet etiği gibi pek çok konudan makaleye yer veril­mektedir.

  Kitabın kamu yönetimi alanında çalışanlar veya alana ilgi duyanlar için faydalanacakları bir kaynak olması dileğiyle…

Kamu Yönetimi Klasikleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.