sadsad x
asdasd

Kamu İhale Klavuzu 2 Cilt Takım

Adalet Yayınevi
198,00 TL
188,10 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
9,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kamu İhale Klavuzu 2 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 2052
ISBN: 9786051469317
Kapak: Ciltsiz
Zülfü Kılıç
Zülfü Kılıç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kamu İhale Klavuzu 2 Cilt Takım Kısa Özet

  Kitap; en son değişiklikler de göz önüne alınarak, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, İhale Uygulama Yönetmelikleri, Muayene ve Kabul Yönetmelikleri, İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Yönetmelikler, Kamu İhale Genel Tebliği, Fiyat Farkı Esasları ve ilgili diğer mevzuat ile birlikte Kamu İhale Kurulu Kararları, Yargı Kararları, konuyla ilgili kitaplar, dergiler, makaleler, yazı ve görüşler taranarak oluşturulmuştur.

  Kitap ağırlıklı olarak kamu ihale mevzuatıyla ilgili temel kavram ve süreçlerden oluşmuş ise de kamu ihaleleriyle ilgili/ilişkili/bağlantılı olabilecek diğer temel kavram ve süreçlere de yer verilmiştir.

  Kitap da yer alan her konu maddesi diğer konu maddelerinden bağımsız olarak kendi mevzuatı çerçevesinde açıklamalı/yorumlu ve gerekçeli bir şekilde yazılarak okuyucuya geniş bir perspektif sunulmak istenmiştir. Bu doğrultuda ilgili her konu maddesinde Kamu İhale Kurulu (KİK) ve yargı kararlarına da yer verilmek suretiyle okuyucunun temel kavram ve süreçleri bütünsel bir şekilde anlamasının yanında uygulamayı da kavraması hedeflenmiştir.

  Kitap; ihale mevzuatı ne kadar sık değişse de zaman içerisinde yerleşmiş olan temel kavram, ilke ve süreçlerin kalıcılığından hareketle her zaman başvurulabilecek kaynak kitap olarak tasarlanıp hazırlanmıştır.

Kamu İhale Klavuzu 2 Cilt Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.