sadsad x
asdasd

Kaligrafik - Calligraphic Ciltli İadesiz

Alternatif Yayıncılık
240,00 TL
199,20 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
40,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kaligrafik - Calligraphic Ciltli İadesiz Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sanat - Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 212
ISBN: 9789758015412
Kapak: Ciltli
Mustafa Eren
Mustafa Eren
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kaligrafik - Calligraphic Ciltli İadesiz Kısa Özet

  Geçmişten geleceğe, gelenekselden çağdaşa…

  Çağdaş hat sanatının en önemli ustalarından Mustafa Eren’in çalışmaları Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayınlanan *Kaligrafik* adlı bir kitapla taçlandırıldı.

  Gravür sanatçısı, İstanbul grafik sanalar Müzesi Kurucu Başkanı Prof. Süleyman Saim Tekcan’ın yorumuyla *Emin Barın’dan sonra Latin alfabesiyle hat sanatını zirveye ulaştıran son büyük usta* Mustafa Eren, Fatih Sultan Mehmet’ten Atatürk’e, Mevlana’dan Yunus Emre’ye Türk dünyasının en önemli isimlerini ve bu isimlerin en unutulmaz sözlerini/dizelerini kaligrafi çalışmalarıyla ölümsüzleştiriyor.

  Söz ve kavramları zarif dokunuşuyla yeniden biçimlendiren Mustafa Eren, büyük bir ustalıkla her kişi ve her sözün *en karakteristik unsuru*nu kurguluyor. Bu kurguda, Nazım Hikmet’in özgürlükçü ve bütünleştirici söylemini, Nasreddin Hoca’nın ince mizahını, Fatih Sultan Mehmet’in sonuz gücünü harflerin uzantılarında yakalamak mümkün.

  Mustafa Eren’in çalışmalarında, mürekkep ile dijital teknolojinin buluşmasını da gözlemliyoruz. Üstelik bunu yaparken, sanatına konu aldığı kişi ya da sözün çağının yansımalarını da ihmal etmiyor, modern teknolojiyi gelenekseli günümüze taşımak için kullanıyor.

  Ustalığını, bugün yeni kuşakların yetişmesi için Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde verdiği derslerle sürdüren Mustafa Eren’in iki dilde hazırlanan *Kaligrafik* adlı kitabı, bu sanata ve grafik tasarıma gönül vermiş herkes için bir rehber niteliğinde…

Kaligrafik - Calligraphic Ciltli İadesiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.