sadsad x
asdasd

Kadının Siperi ve Kal'ası - Tesettür

Tuğra Neşriyat

Burhan Bozgeyik

18,00 TL
14,22 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
3,78 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kadının Siperi ve Kal'ası - Tesettür Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 195
ISBN: 9789758880195
Kapak: Ciltsiz
Burhan Bozgeyik
Burhan Bozgeyik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kadının Siperi ve Kal'ası - Tesettür Kısa Özet

  Atomlardan da küçük zerrelerden, dünyadan milyonlarca büyük yıldızlara, vücudumuzdaki hücrelerin ahenkle işlemesinden, damarlardaki kanın deveranına varıncaya kadar aleme bir kanun ve nizam koymuş olan Allahu Azimüşşan, insanların "ef'al-i ihtiyariyesi" için de kanun koymuş, peygamberleri ve kitapları vasıtasıyla kanunlarını bildirmiştir.

  Hanımların evlerinde hangi erkeklere görünebilecekleri, evlerinden dışarıya çıktıklarında tesettürlü kıyafete bürünmeleri ve bu kıyafetin şekli de üç yüz elli bin tefsirde ve fıkıh kitaplarında açıklanmış, Müslüman hanımlar da yakın zamana kadar o kıyafetle dışarıya çıkmışlardır.

  Müslüman hanımlara "Şer'i tessettüre" uymak farzdır. Şayet o kıyafette değillerse bile; "Elbette doğrusu, Rabbimizin emretmiş olduğu şekildir. Ben uygulayamıyorum. Allah beni affetsin" demekle imanlarını muhafaza etmiş olurlar.

  Bu eserimizde, hanımların İslami örtünme şekli ve ülkemizde tesettürün tarihçesi anatılmakta; ayrıca hanımların süsü olan iffet,haya,hicapla ilgili yazılar bulunmaktadır.

  "Tesettür-ü Şer'i"nin nasıl olduğunu öğrenmek için buyrun okuyun!

Kadının Siperi ve Kal'ası - Tesettür Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.