sadsad x
asdasd

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği El Kitabı

Koç Üniversitesi Yayınları

Anahit M. Coşkun

18,52 TL
13,89 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,63 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 591
ISBN: 9786056257568
Kapak: Ciltsiz
Anahit M. Coşkun
Anahit M. Coşkun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği El Kitabı Kısa Özet

    Semehat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi (SANERC) vei Koç Üniversitesi Yayınları işbirliiğiyle hazırlanan bu kitap, 2000 yılında SANERC tarafından yayımlanmış olan Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği El Kitabı adlı kitabın güncellenmiş ikinci baskısıdır. Kitap, öğrenci ve mezun hemşire ve ebeler ile akademisyenlere temel bir başvuru kaynağı olmayı amaçlamaktadır.

    El kitabı olma özelliği korunarak yalın bir dille hazırladığımız bu baskı, kadın sağlığı hemşireliğine ilişkin farklı konuların ele alındığı on sekiz üniteden oluşmaktadır. Üniteler, on yedi yazarın ekip çalışmasıyla hazırlanmıştır. Her bir ünite, yenilikçi bir yaklaşımla güncel bilgiler ışığında oluşturulmuş, önemli noktalar kutularda özet halinde sunulmuştur. Ayrıca ünitelere hemşirelik bakım planları, özet ve çalışma soruları bölümleri eklenerek özelbir formata taşınmıştır.

    Özellikle kadın ve üreme sağlığına ilişkin genel kavramların, toplumsal cinsiyet ve hakların ele alındığı ilk ünite ile cinsel sağlığın işlendiği son ünite, kitabımıza yeni bir açılım ve boyut kazandırmıştır. Kitabımızın, mezuniyet öncesi ve sorası kadın sağlığına gönül veren öğrenci ve meslektaşlarımıza yararlı bir kaynak olmasını diliyoruz. Yazarlar: Doç. Dr. Aygül Akyüz Prof. Dr. Hediye Arslan Doç. Dr. Ergül Aslan Prof. Dr. Anahit Margirit Coşkun Doç. Dr. Nurdan Demirci Uzm. Hem. Hüsniye Dinç Dr. Yeliz Doğan Merih Prof. Dr. Kafiye Eroğlu Yard. Doç. Dr. Gülten Işık Koç Dr. İlkay Güngör Doç. Dr. Nevin Hotun Şahin Prof. Dr. Haver Karanisoğlu Prof. Dr. Lale Taşkın Yrd. Doç. Dr. Kerziban Yenal

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.