Kadın Hurafeler ve Gerçekler

Ozan Yayıncılık

Sonia Cihangir

22,00 TL
15,62 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
6,38 TL
Kadın Hurafeler ve Gerçekler Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059330084
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Sonia Cihangir
Sonia Cihangir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kadın Hurafeler ve Gerçekler Kısa Özet

  Müslümanların özellikle son 20 yılda geleneksel putları yıkmaya yönelik başlattığı düşünme ve sorgulama süreci, onları dinin gerçek kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’e dönmesine vesile oluyor. Bu süreçte çok sayıda konuda geleneksel görüşler ve inanışlardaki sorunlar da ortaya çıkıyor. Peygamberin ölümünden çok da fazla zaman geçmeden Kuran’ın terkedilme süreci başlıyor ve *Kur’an Dini*nin yerine büyük ölçüde *Gelenek Dini*nin egemen olmasıyla birlikte, kadınlar en çok zulüm gören kesim haline geliyor.

  Sonia Cihangir’in Kuran ışığında inceleyip kaleme aldığı tesettür, evlat edinme, huri, cariye, ay halinde ibadet etme gibi kadına dair birçok önemli konu bu kitapta işlenmektedir. Kitabın asıl muhatapları kadınlardır ancak bin yıldan fazla süredir kadına dair oluşan önyargıların yıkılması elbette erkeklerin bu konularda bilgilenmesiyle mümkündür.

  Umulur ki bu kitabı okuduktan sonra ilgili ayetler incelenir, İslam dininin kadınlara verdiği değer ve sunduğu kolaylıklara, tam ve mükemmel hükümlere tanık olunur.

  Kadınların bilinçlenmesi ve Kuran kaynaklı gerçek dini anlaması aydınlanmanın kapısındaki ışığın gücünü kat be kat artıracaktır.

 • 2. Hamur

Kadın Hurafeler ve Gerçekler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.