sadsad x
asdasd

İzmir'in İngiliz Seyyahları

Gece Kitaplığı
16,85 TL
12,64 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,21 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İzmir'in İngiliz Seyyahları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 92
ISBN: 9786054942794
Kapak: Ciltsiz
Orkun Kocabıyık
Orkun Kocabıyık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İzmir'in İngiliz Seyyahları Kısa Özet

    Gezi yazıları, diğer bir tabirle seyahatnameler, edebiyatın kendisi kadar eskiye dayanmaktadır. Seyahatnameler, göçebe kavimlerin seferlerinden Orta Çağ'daki hac yolculuklarına, hokkabaz ve zanaatkar-lardan Rönesans dönemi eğitim gezginlerinin yazdıklarına dek uzanır. Yazılı belgeleri sayılamayacak kadar çoktur.

    Sözlük anlamında "seyahat" belli bir zamanda bir yerden diğer bir yere hareket etmek olarak nitelendirilmektedir. "Seyahat" kelimesini İngilizcede "Travel" kelimesi karşılamaktadır ve etimolojik açıdan bakıldığında, bu kelimenin asıl kökünün "travail," yani "sancı veya eziyet çekmek" anlamına geldiği görülür. Bu kelimenin Latince kökeni ise "tripalium" olarak karşımıza çıkar ve "çok zor iş, yapılan zahmet" anlamına gelmektedir.

    Seyahatin tarihi insanlığın tarihidir ve insanın tüm yaşamı macera aramak ve bu macera sayesinde deneyim kazanmakla geçmiştir. Deneyim kelimesinin İngilizce karşılığı "Experience"dir ve Latincedeki "experiri" kelimesinden gelmektedir. Latincede bu kelime "denemek" veya "test etmek" anlamlarına gelmektedir. Seyahat ekseninde düşünecek olursak başta zor ve acı veren bir uğraş gibi olsa da, sonunda insanın kendini ve dünyayı tanıma deneyimi olduğu görülür. Gadamer'in değimiyle bu "acı yoluyla" öğrenmektir. Daha ayrıntılı bir açıdan seyahat birinin "acı yoluyla insan varlığının sınırlarını öğrenmesi," "insanın sonsuz olmama durumunu öğrenmesi" olarak nitelendirilebilir.

İzmir'in İngiliz Seyyahları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.