sadsad x
asdasd

İzmir İktisad Kongresi

Yayın B
11,00
6,49
%41 indirim
İzmir İktisad Kongresi Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055622558
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

İzmir İktisad Kongresi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İzmir İktisad Kongresi Kısa Özet

  Hanımlar, Efendiler;

  Türk Hakimiyet-i Milliyesi, ancak ve ancak Türkiye hakimiyet-i iktisadiyesine istinadla paydar olabilir. Binaenaleyh bundan sonra devletin takip edeceği siyaset-i istikametini çiftçinin övendiresi sanatkarın çekici hülasa iktisadiyatımızın menafi-i aliyesi göstermeli ve çizmelidir ki, hakiki, milli bir Türk (Halk Devleti) teessüs edebilsin. Türkiye tarihinin hiç bir safhasında bugüne kadar bir halk devleti idaresi ve binaenaleyh milli bir devir yaşamadı.

  Hanımlar, Efendiler;

  Milletler ali menfaatlerini ihmal eden idareleri sonunda silahla devirirler. Bundan üç buçuk yıl evvel Türkiye'nin efendi halkı da böyle yaptı ve icab ederse herhangi bir kuvveti yine ve her gün silahla durdurmağa kadirdir. Ve bunu dahile ve harice karşı yapabiliriz ve yaptık. Mamafih yeni halk hükümeti, milletin menafi-, aliyesini ihmal etmiyecektir ve edemez ve bunlara muvaffak olacaktır.

  "Tüccar, milletin emeği ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır."  Gazi Mustafa Kemal Atatürk

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.