32,41 TL
16,21 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
16,20 TL
İttihat ve Terakki Hakkında Bilgiler
Türü: Yakın Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786059121996
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Samih Nafiz Tansu
Samih Nafiz Tansu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İttihat ve Terakki Kısa Özet

  Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılışına giden süreçte belki de en önemli figür İttihat ve Terakki Cemiyeti’dir. İmparatorluğun son yirmi beş yılına damgasını vuran bu cemiyetin söylem ve eylemleri günümüzde de en fazla tartışılan konular arasındadır.

  Askeri Tıbbiye öğrencilerinin kurduğu, Balkanlar’da zabitlerin olgunlaştırdığı ve aynı düşünceye sahip sivil erkanın geliştirdiği *İttihaçılık* mefhumu zamanla aynı düşünceye sahip insanlar için adeta bir ruh haline gelmiştir.

  2. Abdülhamid’in otoriter idaresi altında örgütlenmelerini gizli bir şekilde tamamlayan ve aynı gizlilikte faaliyet gösteren İttihat ve Terakki Cemiyeti üyeleri Balkanlar’da güçlenip, 2. Meşrutiyet’i ilan ettirdikten sonra ülke içerisinde birincil düzeyde söz sahibi olmuşlardır.

  Kitap sadece İttihat ve Terakki’nin kuruluş, yükseliş ve çöküşlerini irdelemekte, İttihatçıların Cumhuriyet’in ilk yıllarında ne gibi faaliyetlerde bulunduklarını da ortaya koymaya çalışmaktadır. Bu bağlamda İttihat ve Terakki’yi yeniden güçlendirmeye çalışan bazı cemiyet üyeleri emellerinin önünde en büyük engel olarak *Mustafa Kemal’i* göstermektedirler.

 • 2. Hamur

İttihat ve Terakki Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.