sadsad x
asdasd

İşletmelerde Risk Yönetimi

Cinius Yayınları
25,93 TL
17,11 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
8,82 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İşletmelerde Risk Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Ekonomisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 298
ISBN: 9786054177158
Kapak: Ciltsiz
Yalçın Balıkçı
Yalçın Balıkçı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İşletmelerde Risk Yönetimi Kısa Özet

    Belirsizliklerle dolu dünyada bir işletmeyi etkili bir biçimde yönetmek, biraz da yaratıcılık ve yenilik tutkusuna, sistematik kuşku ve sorgulama yöntemine, inanç ve sabıra, insan doğası hakkındaki bilgiye, geleceği görme becerisine sahip olmayı gerektirir. Risk yönetimi, belirsizlikleri ve belirsizliğin neden olacağı olumsuz etkileri daha benimsenebilir bir düzeye indirgemeyi sağlar. Etkili bir risk yönetimi risklerin oluşmasını ve krize dönüşmesini engelleyecektir.

    İşletmelerin yaşamında kesin olan şey hiçbir şeyin kesin olmamasıdır. Risklerle dolu iş hayatında rekabette ileri olmanın ve başarının temel faktörü risk yönetimidir. Pazardaki değişiklikler, teknolojinin eskimesi, rakiplerin artması ve yeni ürünlerin bir günde güncelliğini kaybetmesi olaylarının hepsi, aynı zamanda bir risk kaynağıdır. Pazarlardaki aktüel belirsizlik istenildiği gibi aşılabilirse de globalleşen dünyada pazarların ve rekabetin hızla artan ölçüde uluslararası boyutlara ulaşması işletmeleri başarı için daha cesur ve yenilikçi olmaya, risk yönetimine daha çok önem vermeye yöneltmektedir.

    Bu çalışmada, sürekli ve yoğun rekabet baskısı altında faaliyetlerini sürdüren işletmelere daha verimli ve etkin risk yönetimini sağlayacak yöntemleri tanıtan, bu yolda onlara ışık tutan *Risk Yönetimi* konusu bütün boyutlarıyla incelenmiştir.

İşletmelerde Risk Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.