sadsad x
asdasd

İslam'da İman ve Esasları Amentü Şerhi

Dila Yayıncılık
25,93 TL
17,89 TL
%31 indirim
İslam'da İman ve Esasları Amentü Şerhi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 544
ISBN: 9799756143000
Kapak: Ciltli
Ali Arslan Aydın
Ali Arslan Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam'da İman ve Esasları Amentü Şerhi Kısa Özet

  Muhterem Kardeşlerim!

  Dünya ve ahiret saadetinin bağlı olduğu hususlar, Kur'an-ı Kerim'in birçok ayeti kerimelerinde iki şey olarak açıklanmıştır ki bunların birincisi "İman" ikinci ise "Amel-i Salih" tir. İkinci şart olan salih amel, cennete girmek için bir şart değildir.

  Nitekim ömrü hayatında hiçbir salih amel işlememiş olan bir kişinin de ahir ömründeki tevbesi yahut şefaat yetkisi olan zatların aracılığı ile veya Allah'u Teala'nın fazl-u keremi ile hiç azapsız veya günahı kadar azap çektikten sonra cennete girmesi, Ehl-i sünnete ve'l Cemaat itikadına göre umulan şeylerdendir. Fakat birinci şart olan imanın ihlali durumunda hiçbir mezhebe göre cennete girme umudu yoktur. Dolayısıyla ebedi saadetin olmazsa olmaz yegane şartı, iman'dan ibarettir. Ancak şunu ifade edelim ki İslam dairesi içinde bulunan yetmiş iki sapık fırkanın her birine göre itikadi konular farklılık arzetmektedir. Allah ve Resulü nezdinde muteber olan tek doğru fırka, Ehl-i sünnet ve'l Cemaat mensuplarıdır. Bu zatların inançları ile ilgili olarak yazılan eserler, sayılamayacak kadar çoktur. Her konunun olduğu gibi bu konunun da bir takım ehli vardır ki Doç. Dr. Ali Arslan Aydın hocamız da bunlardan biridir.

  Ezher Üniversitesi Usulü'd- Din Fakültesi'nin "Kelam ve Felsefe" yüksek ihtisas şubesinden "İlahiyat ve Felsefe Doktoru" ünvanını almış, Kahire Enstitüsü, Riyad Kral Suud Üniversitesi ve Konya Yüksek İslam Enstitüsü gibi ilmi kurumlarda on yıllarca İlim Kelam, Mantık, İslam Felsefesi ve Ahlak hocalığı yapmış, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavere ve Dini Eserler İnceleme Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Din işleri Yüksek Kurulu Üyeliği gibi önemli vazifeleri yıllarca deruhte etmiş mümtaz bir şahsiyet tabi ki bu ehliyete haizdir. Bu konuda Türkçe ve Arapça olarak kaleme almış olduğu diğer birçok eseri de bu ilmi dirayetinin ve eşref-i ulüm olan İlm-i Kelam konusundaki liyakatinin adilane şahididir. İşte elinizde bulunan Doç. Dr. Ali Arslan Aydın hocamıza ait bu eser, Fırka-i Naciye nazdinde muteber olan imam esaslarını en güzel şekilde şerh ve beyan ettiğinden "Amentü Şerhi" ismine cidden layık bir şaheserdir.

  Bizleri bu eseri siz muhterem okuyucularla yeniden buluşturmaya muvaffak kılan Allah-u Teala'ya sonsuz hamd-ü senalar eder, hocamıza hayırlı uzun ömür ve sıhhatü afiyetlerle daha nice makbul hizmetler Cenab-ı Sübhani'den niyaz ederim.

  - Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Hoca)

İslam'da İman ve Esasları Amentü Şerhi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.