sadsad x
asdasd

İslam'da Evlat Terbiyesi

Gonca Yayınevi
10,00
8,00
%20 indirim
İslam'da Evlat Terbiyesi Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786054816378
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Osman Öztürk
Osman Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

İslam'da Evlat Terbiyesi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam'da Evlat Terbiyesi Kısa Özet

  "Hz.Lokman Hekim Üslûbunda İslam'da Evlat Terbiyesi" adı verilen bu kitabımız, "Giriş" ve "Dört Bölüm"den meydana gelmiştir.

  Giriş: Din müessesesi insanlık tarihiyle beraber başlamıştır. Dinler, insanlan iyiye,doğruya ve güzele çağırmak için gönderilmiş emir ve yasakların bütününü teşkil eder. Bizim kültürümüzün, terbiye, sistemimizin mayası İslamiyettir, İslamiyetin getirdiği değerlerdir...

  Birinci Bölüm: Hz.Lokman Hekim Üslûbunda İslam'da Evlad Terbiyesi.
  Kur'an-ı Kerim'de Çocuk ve Önemi, İslam'da Evlad Terbiyesini Emreden Hadis-i Şerifler, Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Çocuklara (Hz.Enes-Hz.Hasan'a.) Neler öğretirdi... konulan anlatıldı.

  İkinci Bölüm: İslam'da Evlad Terbiyesi.
  "İyi ve salih evlad yetiştirmeyi" bizlere Kur' an-ı Kerim emreder. İslam da ta'lim ve terbiye "Beşikten-mezara kadar..." devam eder. Terbiyenin muhitleri: Aile, Okul ve Çevre'dir...

  Üçüncü Bölüm: Her Doğan Müslüman Doğar.
  Fıtrat ayeti ve fıtrat hadisi; Yavrularımızın dini hayatının incelenmesi sorularının ve taklitlerinin tesbiti ile değerlendirilmesi yapıldı.

  Dördüncü Bölüm: Yapılan Bir Anket Çalışması.
  Anket nedir? Anket sorulan, Dört adet anket 'Tablo"su ve değerlendirilmesi, anket araşurmalan ve deneklerden örnekler sunuldu. "Anketler ve Namaz" ile "Yavruların Gözüyle Namaz" konularında bilgiler verildi.

  İslam, İlahi dinler zincirinin son halkası ve insanlığın maddi-manevi ahlaki ve içtimai bütün ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan yegane dindir. "Allah katında hak ve tek din, İslam'dır" (3A9). "Allah, İslam'ı hak olarak seçmiş ve ondan razı olmuştur" (5/3). "Allah kimin gönlünü İslam'a açarsa, o, Rabbinden bir nur üzeredir'' (39/22). "İslam, tevhîd dinidir, bir Allah'a iman dinidir ve fıtrat dinidir" (30/30). Ana-babanın göz nuru, kalbinin sururu, ruhların sevgilisi, gönüllerin meyvesi, ailenin gülü, Cenab-ı Hakk'ın kullarına nazlı bir hediyesi, güzide bir emaneti olan Yavrularımızı Güzel Terbiye Edelim!

  Tevfîk ve hidayet her türlü yardım ve inayet Allah(cc,)'dandır. "Ey Rabbimiz! Bize katından temiz, bir zürriyet ihsan et!...''

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.