sadsad x
asdasd

Zihin Karıştırıcı Meseleler

İşrak Yayınları
12,00 TL
4,68 TL
%61 indirim
Zihin Karıştırıcı Meseleler Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786059686617
Kapak: Ciltsiz
Osman Fırat
Osman Fırat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Zihin Karıştırıcı Meseleler Kısa Özet

    İslam tarihinin derinliklerinden haberdar okurlarında bildiği bir realitedir, bilhassa Emevilerden günümüze İslam Coğrafyasına hakim olan ve Kur'ani perspektiften uzak, Peygamberin tebliğine aykırı din anlayışları farklı zamanlarda ortaya çıkıp günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

    Elbette Kur'an perspektifinden uzak bu muhafazakar yahut geleneksel islam anlayışarı, uzun tarihi süreçte nice müslüman toplumları islamın gerçek kaynaklarından uzaklaştırarak; bu toplumları, gelenekselleşmiş, yozlaşmış, dinin özüyle ilgisi olmayan tabulara hapsetmiştir. Oysa özü itibari ile ve evrensel mesajıyla insan eseri dar kalıplara hapsedilecek bir dindir. Zira Kur'an ve Peygamber perspektifiyle hareket eden hiçbir müslüman yahut islam alimi, bu hataya düşmemiş, islamın her çağın ihtiyaçalrına yanıt veren evrensel ve aydınlatıcı mesajı doğrultusunda yaşamlarını ve düşüncelerini şekillendirmişlerdir.

    Elinizde bu eser de biraz bu kaygıyla kaleme alınmış; İslam'ı öğrenip hayatlarına aksettirirken, Müslümanlara Kur'ani perspektifle hareket etmeleri gerektiğini hatırlatma gayesin gütmüştür.

Zihin Karıştırıcı Meseleler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.