sadsad x
asdasd
36,00 TL
22,32 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
13,68 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslam Mezhepleri Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786055996017
Kapak: Ciltsiz
Hasan Gümüşoğlu
Hasan Gümüşoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam Mezhepleri Tarihi Kısa Özet

    Tarihin Farklı Kültürlerinden ve değişik inançlarından gelen insanlar, diğerlerinin inancını, düşüncelerini, hayat tarzını ve dünya görüşünü merak etmiştir. Günümüzde ise değişen sosyo - ekonomik şartlar. Farklı kesimlere mensup insanları birbirleri ile münasebete zorlanmaktadır. İlişkilerin sağlıklı olabilmesi için de diğer insanların itibar ettiği veya kıymet verdiği değerleri öğrenmek ayrıca bir zorunluluktur. Bu açıdan ait olduğu sosyal ve kültürel çevreyi bilmek, kişi için daha da ehemmiyet arz etmektedir.

    Bu kitap size; Ehl - i Sünnetin görüşlerinin yanında, Şia, Alevilik, Bektaşilik, Vehhabilik ve Kadiyanilik gibi fırkalar hakkında çok önemli bilgiler verecektir. Eserin içeriğinde de görüşeceğiniz gibi, mezhep ve fırkaların görüşlerini, düşünce ve inanç sistemlerini kendi kaynaklarına dayanarak belirttikten sonra o meselede Eh - i Sünnet’e mensup alimlerin izahlarına da yer verilmiştir. Bu sebeple konunun, bütün yönleri ile okuyucular tarafından daha doğru bir şekilde anlaşılmasına imkan sağlanmıştır.

    Kitabın hazırlanmasında akademik usül ve esaslara riayet edilmekle birlikte okuyucunun anlayacağı şekilde sade bir dil kullanılmıştır.

İslam Mezhepleri Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.