sadsad x
asdasd
5,56 TL
3,73 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
1,83 TL
İşaret Fişeği Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 76
ISBN: 9789756178454
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Ömer Altan
Ömer Altan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İşaret Fişeği Kısa Özet

  Genişletilmiş 2. Baskısıyla kitabını babası Mehmet Altan`a ithaf eden Ömer Altan, kitabında Emily Dickinson, William Blake, Somerset Maugham, Renee Vivien, Lee Falk, Louisa May Alcott, J. M. Barrie ve Everett Ruess`ın aralarında bulunduğu yazarların hayat ve yazın arayışını anlatıyor.

  "İşaret Fişeği" okuru Londra, New York, Boston, Paris, New England ve Utah çöllerine yolculuğa çıkarıyor. Altan`ın kitabı bir biyografi değil; yazarların acizlikleri ve takıntılarıyla nasıl birer insan ve yazar olduklarına dair tespitler sunan bir inceleme niteliğinde.

  Ömer Altan, yazının sağaltıcı gücüne inanıyor. Maugham`ın yazınını, "Yazdıklarını okuyan, aymazlığından sıyrılıp acıyla anlıyordu başına gelen bunca ihanetin nedenini ve sonunda uyanıyordu insan, gündelik yaşamın şablonlarını derinlemesine çözümleyen yazarların acı meyvesini ısırınca" sözleriyle anlatıyor.

  "Fransız dilinde bir İngiliz. Şair" dediği Pouline Mary Tarn`ı ise, "İsmi artık Renee Vivien. Fransız gibi yaşamak ve yazmak. Kendinden vazgeçmek; imkansız. Mülkiyetten ve aidiyetten kurtulurcasına zenginlik. Düştüğüm zaman beni kaldır" diye tarif ediyor...

 • 2. Hamur

İşaret Fişeği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.