sadsad x
asdasd

İrade Terbiyesi 2 Kitap Set

Flipper Yayıncılık
44,00 TL
19,90 TL
%55 indirim
Kazancınız
:
24,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İrade Terbiyesi 2 Kitap Set Hakkında Bilgiler
Türü: Kampanyalı Set Kitaplar
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 3033036541237
Kapak: Ciltsiz
Jules Payot
Jules Payot
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İrade Terbiyesi 2 Kitap Set Kısa Özet

  - İrade Terbiyesi

  Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi Rektörü Jules Payot’un *İrade Terbiyesi* adlı kitabı idi. Ertesi gün şehre inerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak okumaya koyuldum. Okudukça içimde tahassür ve nedamet ile karışık müphem bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, *Ah bu kitap on sekiz yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi* diyor ve geciktiğim için üzülüyordum.


  Prof. Dr. Ali Fuat Başgil

  Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim.

  Cemil Meriç

  Tembelliğe neden olan dış çevrenin tüm zararlı etkilerine karşı Payot’un önerisi şudur: İrade Eğitimi. Peki, bu irade eğitimi nedir ve nasıl yapılır? İşte Payot, yılların gözlemi ve deneyimi ile irade eğitimi savaşının her bir evresini ve yapılacakları tek tek anlatıyor. İrademiz ne kadar güçlü olursa hayatta sağlıklı, mutlu ve başarılı olma şansımız da bir o kadar artar.

  - İrade Terbiyesi 2

  *İrade Terbiyesi* kitabım basıldıktan kısa bir süre sonra seçkin bir profesöre, öğrenme âşığı büyük bir üstada uğradım. Bana, yaşadığı acımasız bir şokun sebebinin şahsım olduğunu itiraf etti. Hayatı boyunca ne kadar çok enerjisini ziyan ettiğini kitabımı okurken geç de olsa gördüğünü söyledi. Altmış yaşındaydı ve bu geri dönülemez kaybın kendisine eziyet ettiğini ve yanlış yöntemlerin kurbanı olduğu için yaşadığı ıstırabı dindirecek hiçbir şey olmadığını anlattı.


  *İrade Terbiyesi* insanları öyle etkiledi ki birçok insan aynı bu profesör gibi hayatlarını yeniden düzene koymanın gerekliliğini anlamışlardı. Peki, düzenden sonra istikrar nasıl devam edecekti?

  *Bana bir dayanak noktası verin,* der Leibnitz, *dünyayı yerinden oynatayım.*

  İşte elinizdeki bu kitap da size bu dayanak noktasını verecek ve dünyayı yerinden oynatmak isteyenler için istikrarlı bir çalışma hayatının nasıl kazanılacağını anlatacak.

İrade Terbiyesi 2 Kitap Set Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.