sadsad x
asdasd

İnsanlığın Apocrypha’sı

CBN Yayınları
43,00 TL
30,10 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
12,90 TL
İnsanlığın Apocrypha’sı Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 343
ISBN: 9786058823426
Kapak: Ciltsiz
Nimet Erenler Gülkökü
Nimet Erenler Gülkökü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsanlığın Apocrypha’sı Kısa Özet

  Tanrıyı tanımak için bir adım daha atmak

  Değerli okur; Dinler tarihine yapacağımız yolculuğa ait bu ikinci kitapta; Kur'an'da da bahsi geçen Lut kavmi, Sodom ve Gomoro'nun helakı, Adem, Nuh, İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf, Musa, Davut ve Süleyman'ın tarihsel izlerini, Yahudilerin kutsal kitabı Tora ve Müslümanların kutsal kitabı olan Kur'an ile iliŞkisi üzerinden incelenerek kaleme alınmış bir çalışmadır.

  Kadim bir öğreti olan okültizm, doğa ve evren yasalarını kavrama bilgisini içerir. Pekiyi tek Tanrı'lı dinlerin ortaya çıkmasının sebebi neydi? Belirgin olarak Nuh ile başlatılan, İbrahim ile devam ettirilen ve günümüze dek gelen tek Tanrı kavramı, gerçekte insan bilincine katkı sağlayabildi mi? Yoksa bir tümden gelim yanılsamasına mı sebep oldu? Oysa bir bütünü kavramak, ancak parçaları bir araya getirmekle mümkün olabilecektir.

  Pekiyi bu tek Tanrı ve Tanrılar kimdi? İayet bir Yaratıcıdan bahsediliyor ise onu kim bilebilir? Ancak O'na yolculuk yapılabilir. Bu da kavrayışla mümkündür. O halde, Yaratıcıyı ve Tanrı'yı ayırt etmek, ancak farkındalıkla mümkün olacaktır.

  Tanrılar da bizim gibi ete ve kemiğe bürünmüş, bize benzemekteydiler. Onlar da bizim gibi öfkeleniyor, intikam alıyor, yiyip içiyor, dilediğini ödüllendirip dilediğini cezalandırabiliyorlardı. Kısaca onlar dünyanın "Efendi"leriydi... İnsan ise; bu "Efendi"lere hizmet eden Kul'ları... Bir kısım Tanrılar, insanın ruhsal ve bedensel gelişimi için aracılık ederken; bir kısım Tanrılar ise insanı, aralarında yaptığı akitle kendine hizmet için bağladı.

  İşte bu kitapla beraber;
  Tanrıyı tanımak için çıktığımız yolculuğa, bir adım daha atmış olacağız...

İnsanlığın Apocrypha’sı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.