sadsad x
asdasd

İnsanlar Arasında Eşitsizliğin Kaynağı

Tutku Yayınevi

Jean-Jacques Rousseau

10,00 TL
8,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,50 TL
İnsanlar Arasında Eşitsizliğin Kaynağı Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786057608413
Kapak: Ciltsiz
Jean-Jacques Rousseau
Jean-Jacques Rousseau
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İnsanlar Arasında Eşitsizliğin Kaynağı Kısa Özet

    Rousseau`nun eşitsizlik söylemi, şimdiye kadar çağdaş yaşama yönelik yazılmış en güçlü eleştirilerden biridir. Rousseau, çağdaş yaşamın insan doğası üzerindeki yıkımlarını ve uygarlığın eşitsizliğini, insanlığı içten içe nasıl çürüttüğünü açıklıyor.

    Rousseau`nun modernite eleştirisi, insani gelişimin hem insanın yükselişini hem de insanlığın ahlaki ve psikolojik çöküşünü temsil ettiği fikrine dayanıyor. Okurlar, şu anki durumlarıyla "hoşnutsuzluk duyacaklar" çünkü sistem onları başkalarıyla rekabet etmeye ve sürekli olarak pozisyonları için endişelenmeye zorluyor ve Rousseau, çalışmalarının kendilerine durumlarının gerçek berbatlığını göstereceğini umuyor. Ne yazık ki, tarih geri sarılabilecek bir film değildir. Bu dünyada yaşayanların "korkusu", daha iyi zamanlara geri dönme imkânı olmadan işlerin daha kötüye gitmesi ihtimalinin yüksek olduğu bilgisinden kaynaklanıyor.

    Rousseau`nun amacı, okuyucuları modern yaşamla ile ilgili bazı sorunlara karşı uyarmak ve eşitsizliğin işleyişinin farkında olmalarını sağlamak, ancak ilkel yaşama geri döndürmek değildir.

İnsanlar Arasında Eşitsizliğin Kaynağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.