sadsad x
asdasd
6,48 TL
4,60 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
1,88 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İnsancıklar Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059201018
Kapak: Ciltli
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsancıklar Kısa Özet

  Hikayeciler kadar tuhaf insanlar görmedim. İşe yarar, neşelendirici, ümit verici şeyler yapmazlar da; tutar ipe sapa gelmez, çoğu uydurma hikayeler anlatırlar. Kafalarımızı karıştırırlar; beynimizi yorarlar. "Neden böyle dedi, neden şöyle oldu, şimdi ne olacak? " Der dururuz içimizden. Romancılar da hikayecilerin ikiz kardeşi, işe yaramaz, geveze adamlar inanın, elimden gelse, topuna yazı yazmalarını yasaklar, bu yasağa uymayanları Sibirya 'ya sürgüne gönderir; taş ocaklarında çalıştırırdım.

  - Prens V. F. Odoyevsky

  (Bu kısım V. F. Odoyevsky 'nin Yaşayan Ölü (1839) hikayesinden alınmıştır.)

  Dostoyevski (1821-1881) 19. yüzyıl ünlü Rus romancısı.

  Dostoyevski Moskova'da doğdu. Eserleriyle Rus edebiyatını temsil etmiş ve bütün dünya edebiyatında kendisinden sonra gelen kuşaklarını etkilemiş bir yazardır. Gençliğinde Çar'a karşı görüşleri nedeniyle önce ölüm cezasına çarptınldı, ardından bağışlanarak Sibirya'ya sürüldü. Sibirya dönüşü eserlerini yazmaya başladı.

  Eserlerinde insan psikolojisinin derinliklerini, insanda suç ve erdemin bir arada bulunmasını, iyilik ve kötülük savaşında mutlaka iyiliğin galip geleceğini yansıttı.

  Gogol ve Puşkin gibi Rus yazarlardan etkilenmiş olan Dostoyevski, eserlerindeki kahramanlarla dünya edebiyatında yepyeni bir çağ açtı.

İnsancıklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.