sadsad x
asdasd

İnsan-Odaklı Proje Yönetimi

Pan Yayıncılık
32,41 TL
28,84 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
3,57 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İnsan-Odaklı Proje Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786059646048
Kapak: Ciltsiz
M. Atilla Öner
M. Atilla Öner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsan-Odaklı Proje Yönetimi Kısa Özet

  Proje yönetimi, 21. yüzyılın başında tüm ülkelerdeki tüm kuruluşlar için büyük önem taşıyor. Projelerin %30-45'inin proje sahibini mutsuz edecek şekilde yarıda kalması, aslında büyük soruna işaret ediyor. Piyasada çok sayıda proje yazılımı bulunmakla birlikte, insanı sürece bilinçli bir şekilde katan yöntem eksikliği dikkati çekiyor. Yazılımın varlığı, projelerde karşılaşılan sorunların rahatça çözüleceği anlamına gelmiyor.

  Bu kitapta tartışılacak yöntemin insan-odaklı olarak basit prensiplere dayanması uygulama kolaylığı yaratıyor. Kitabın içeriği, lisans ve lisansüstü düzeyde verdiğim "Proje Yönetimi" dersi çalışmaları ile çeşitli danışmanlık uygulamaları sırasında şekillendi. Kaynaklar listesinin geniş kapsamı, akademik araştırmalara yardımcı olabilir. Tümüne atıf yapılmış olmasa bile, şu veya bu şekilde kitaba etkisi olan tüm kaynaklar listelendi.

  Endüstri mühendisliği yaklaşımıyla gerçekleştirilen çeşitli proje planlama çalışmalarına kitapta değinilmemekle birlikte farklı kaynaklara atıflar var. Kitabın ana amacı, proje yönetiminde başarıyı güvence altına alacak insan-odaklı araçların okuyucularla paylaşılmasıdır. Kitaptan yararlanmak için proje yönetimi hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekmiyor. Yazılım ve diğer sayısal tekniklerin kullanılması ihtiyacı başka yollarla giderilmeli.

  - M. Atilla Öner

İnsan-Odaklı Proje Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.