Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

İnsan Kaynakları Yönetimi

18,52 TL
16,67 TL

Dünyanın belki de en zor işi insanları yönetmektir. Ama aynı zamanda en zevkli işi de olabilir. Ortak bir amaca birlikte vara-bilmenin mutluluğunu hem çalışanlar hem de yönetenler aynı zamanda yaşayabilirler. Bunun için öncelikle insanın kendini ve başkalarını iyi tanıması, sonra da yönetim bilgilerini tecrübesi ve kabiliyeti ile birleştirerek işine yansıtması gerekecektir.

Günümüz iş hayatında *insan kaynağı* olarak adlandırılan çalışanların bir işletmenin(organizasyonun) en değerli varlığı(sermayesi) olduğu kabul edilmektedir.

Bu değerli sermayeden en iyi şekilde yararlanmasını bilen yöneticilerin başarılı oldukları da bilinen bir gerçektir.

İlk baskısı 2003 yılında gerçekleşen İnsan Kaynakları Yönetimi kitabının, başta Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri olmak üzere pek çok geleceğin yönetici adayı üniversite öğrencilerine ve mevcut yöneticilerimize başucu niteliğinde bir kılavuz olduğunu düşünüyoruz.

2008 yılında 2. baskısı yapılan kitabın, 2015 yılında 3. baskı ihtiyacı doğmuştur. Aradan geçen sürede insan kaynakları yönetimi alanında ortaya çıkan ve gittikçe önem arz eden *Yetenek Yönetimi* ve *İnsan Kaynakları Bilgi Sistemleri* konuları da 3. baskıya ilave olarak konulmuştur.

Yeni hali ile kitabımızın tüm okuyuculara yararlı olması ve ülkemizin kazanması dileğiyle…