95,00 TL
81,70 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
13,30 TL
İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kitapları
Sayfa Sayısı: 526
ISBN: 3990000033849
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ali Akdemir
Ali Akdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İnsan Kaynakları Yönetimi Kısa Özet

  Yönetim bilimi nasıl ki klasik, neoklasik, modern ve postmodern yaklaşım ve teorilerden oluşuyorsa aynı tasnifleme insan kaynakları içinde geçerlidir. İnsan Kaynakları Yönetimindeki (İKY), kavram, teori ve yaklaşımların da geleneksel, davranışsal ve modern ve postmodern boyutları vardır.

  En nihayetinde yönetim ve üretim süreci adına yapılan saptamaların tamamı mal ve hizmet üretiminin yöneticiler ve çalışanlar olarak kategorize edilen İnsan Kaynakları (İK) tarafından nasıl başarılacağı üzerine kuruludur.

  Konu; *Yönetim nasıl olacaktır? İnsan Kaynakları nasıl çalıştırılacaktır? *sorularıyla ilgilidir. Postmodern bakışla birlikte eski demode yeni-moda ayırımı sona ermiştir. İKY adına yönetim adına yapılan çalışmalar kümülatiftir, bütünleşiktir, tamlaşmaktadırlar. Biri öncekini yok saymaz, eksiği tamamlar. Durumsal olarak eş anlı uygulanabilirler.

  Dar anlamda maliyet öğesi olanda insan kaynağıdır, örgütü başarıya ulaştıracak stratejik nitelikte katkı verecekte insan kaynağıdır. En alt kademede bedensel olarak çalışan görevli de insan kaynağıdır, entelektüel dehasıyla, uzmanlığıyla, liderliğiyle katkı veren CEO da insan kaynağıdır.

  Diğer yandan İKY sadece kar amaçlı işletmeleri ilgilendirmemektedir. Kar amaçsız fakat İK ve İKY ile başarıya ulaşacak devleti, ülkeyi, yerel yönetimleri, STK’ları, Kamu kurumlarını da ilgilendirmektedir.

  Kar bir detaydır. Önemli olan gelir arttırmak, gider azaltmak, etkin olmak, yenilikçi olmak, kısaca başarılı olmaktır.

  Bu kitapta konuyla bu açılardan yaklaşılmıştır. Bu nedenle kitabın adı "Örgütlerde İnsan Kaynakları Yönetimi" olarak belirlenmiştir.

 • 1. Hamur

İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.