sadsad x
asdasd

İnsan Kaynakları Yönetimi

Alter Yayıncılık
25,00 TL
17,25 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
7,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları Kitap
Sayfa Sayısı: 322
ISBN: 9786055465124
Kapak: Ciltsiz
Hasan İbicioğlu
Hasan İbicioğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsan Kaynakları Yönetimi Kısa Özet

  İşletmelerin faaliyet ve başarılarında çalışanlar belirleyici özelliğe sahiptir. Zira insan gücü aktif üretim faktörüdür ve işletmedeki diğer üretim faktörlerinin başarısı öncelikle insana bağlıdır. Bir işletmenin sahip olduğu insan kaynağı niteliksizse, işletmeye bağlılığı zayıfsa, motivasyonu düşükse, örgütsel bağlılığı yoksa yüksek düzeyde modern teknolojilere veya güçlü finans imkanlarına sahip olsa da, uzun dönemde başarılı olması mümkün değildir. Dolayısıyla, başarılı olmak isteyen işletmelerin insan kaynaklarının kritik önemini dikkate almaları gerekir. Ayrıca, rekabette işletmeye güç vermesi ve taklit edilmesi zor olmasından dolayı, etkili yönetildiği takdirde insan kaynakları işletmelerin önemli bir farklılaşma aracıdır ve özyetenek potansiyelidir.

  Ne var ki özellikle ülkemizde, işletmelerin çoğunluğu, insan kaynağının değer zincirinin en kritik halkalarından ve uzun dönemde işletmelerde başanyı getirecek unsurlardan biri olduğunu hala anlayamamışlardır. Çoğu işletme, insan kaynaklarına yatırım yaparak verimliliği ve çalışan tatminini arttırma yerine kalifiye özellikleri düşük personel çalıştırarak maliyet düşürme zihniyetine sahiptir. İnsanı hala diğer üretim faktörleriyle eşit, hatta daha aşağı gören anlayışlar vardır. Kriz dönemlerinde işletmelerin birçoğu ilk çözüm olarak personel çıkartmaktadırlar. Bununla birlikte, insan kaynaklan yönetimiyle ilgili bilimsel, sosyo-ekonomik ve yasal zorlamaların yansıması olarak son yıllarda iş ve bilim dünyasında bir farkındalık oluşmaya başlamıştır. Bunun yansıması olarak akademik dünyada konuyla ilgili çalışmaların sayısında bir artış vardır. Elinizdeki bu kitap da bu farkındalığın yansımasıdır. Mümkün olduğunca sade ve yalın bir dil kullanmaya çalıştığımız bu kitabı keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

  Bu kitabı İktisadi ve idari Bilimler Fakültelerinin farklı bölümlerinde okuyan öğrencilere, Siyasal Bilgiler Fakülteleri öğrencilerine, Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve İKY araştırmacı uygulamacılanna özellikle tavsiye ederim.

  Kitabın hazırlanmasında büyük emeği geçmiş olan lisansüstü öğrencilerim Seher Derya ve Umut Can Öztürk'e teşekkür ederim.

İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.