sadsad x
asdasd

İnsan Felsefesi Çalışmaları - Varoluş ve Tarihsellik

Doğu Batı Yayınları
24,00 TL
17,04 TL
%29 indirim
İnsan Felsefesi Çalışmaları - Varoluş ve Tarihsellik Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 238
ISBN: 9786055063825
Kapak: Ciltsiz
Uluğ Nutku
Uluğ Nutku
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsan Felsefesi Çalışmaları - Varoluş ve Tarihsellik Kısa Özet

  İyi söylenmiş bir söz ya da çerçevesi sağlam bir akıl yürütmeye dayalı olarak çizilmiş bir düşünce üze­rinden felsefi tartışmaları yürütmek daha sürdü­rülebilir olduğu gibi, derinleşme ve aktarım açısından da daha doğru ve sağlam bir yoldur.

  Bu bakımdan gelişmiş ve yaygın kabul görmüş tüm düşünce sistemlerinde kavramsal düzeyde bir olgun­luk görülür. Bu kitapta da Uluğ Nutku, özellikle Max Scheler'in *İnsan Felsefesi*nden (felsefi antropoloji) hareketle Alman düşüncesinde titizlikle işlenmiş kav­ramsal kadronun eşliğinde felsefi ve güncel konu­larda görüşlerini ortaya koyuyor.

  İnsanın kozmostaki yeri ile gene insan yaşamıyla il­gili kuşatıcı bir tasavvurun sunulduğu bu anlayışta, biyolojik, psikolojik, toplumsal ve kültürel yönlerden insan yaşantısı bütün açılardan ele alınmaya çalışı­lırken, birbirinden kopuk gibi görünen konularda bağlar kurulur.

  Doğa oluştan insan oluşa, kendiliğindenlikten dil ve kültür varlığı olmaya geçişte, varoluş ve tarihsellikte bir an duraklama; doğadaki fenomenlere, neden­selliğe, bilmeye, değerlere, inancın hakikatine, özlere dair düşünme...

  *Çok bilgi çok anlayış getirmez*; doğrudur, belki de gerçek yetkinlik *sadece uygun bir kavrayışa ulaş­maktır*.

İnsan Felsefesi Çalışmaları - Varoluş ve Tarihsellik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.