sadsad x
asdasd
9,26 TL
6,48 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
2,78 TL
İnka ve Maya Efsaneleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnanç Ve Mitoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 285
ISBN: 9759787200219
Kapak: Ciltsiz
Walter Krickeberg
Walter Krickeberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnka ve Maya Efsaneleri Kısa Özet

  Bu kitapta, iki büyük Uygarlığın İnka ve Maya halklarının efsaneleri bulunmaktadır.
  Mayalar, 3.yy. başlarından 9 yy. ortalarına kadar Yucatan bölgesinde kurdukları görkemli kent devletleriyle günümüzde dahi adından söz ettiren bir halk. Maya halkı, karmaşık bir hiyeroglif yazı ve matematiksel numaralama dizgesini bulmuş, akordiyon biçimli kitaplarda kendi tarihini yazmış kesin astronomik gözlemler yapmış, çok doğru bir güneş takvimi geliştirmiş ve duvarcılık sanatlarında büyük ustalık göstermişlerdir.

  İnkalar ise 16. yy. başlarına kadar And`lar bölgesinde hüküm sürmüş ve güneşe tapınma diyebileceğimiz bir dinle devlet yönetiminin içiçe olduğu çok iyi örgütlenmiş, merkezi sisteme sahip devasa bir impaatorluk kurmuşlardır. Üçyüz yıl boyunca hüküm sürdükleri topraklarda İnkalar ulaşımı kolaylaştırmak için yollar ve köprüler inşa etmişler, teras yöntemi ile tarım yapmışlar, el sanatlarında altın ve gümüş yapımında ustalaşmışlardır. 16. yy.a doğru imparatorluk içinde karışıklık yaşanmaya başlanmış, bu karışıklık İspanyol fetihçilerin işini kolaylaştırmış ve devasa uygarlık bir avuç fetihçi tarafından talan edilmiştir.

  "Okyanus Yayıncılık" olarak efsanelere dayalı bu kültür izlencemizin üçüncü kitabında ülkemizde çok az bilinen bu iki uygarlığın aşılmadık güzellikteki efsanelerini okurlarımızın değerlendirmesine sunuyoruz.

İnka ve Maya Efsaneleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.