sadsad x
asdasd

İngiltere’de Türkçe Yaşamak

Dipnot Yayınları
2,78 TL
2,42 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
0,36 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İngiltere’de Türkçe Yaşamak Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 145
ISBN: 9789759051044
Kapak: Ciltsiz
Tayfun Atay
Tayfun Atay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İngiltere’de Türkçe Yaşamak Kısa Özet

  Bu kitap, İngiltere’nin başkenti Londra’da artık kayda değer bir azınlık haline gelmiş olan Türkçe konuşan topluluğun hayatı üzerine çıkarılmış sınırlı bir etnografik kesit.
  Türkiye ve Kıbrıs’tan İngiltere’ye Göçün üç önemli etnik azınlığa, bunları birlikte değerlendirme gayesiyle gönderme yapmakta; Kıbrıs Türkleri, Türkiye Türkleri ve Kürtleri.
  Londra’da yerleşik bu *Türkçe-konuşan* topluluğun gündelik yaşamı, bir söylem ve pratik olarak, siyasetten dine, etnik ayrılmalardan ticari bağlanmalara, kuşak çatışmalarından eğlence kültürüne kadar farklı temalar üzerinden kitapta değerlendirmeye açılmaktadır. Topluluğun değişik kesimlerine hitap eden farklı ve hasım camilerin yeşil halılarından, yine topluluğun iç rekabet ve çatışma süreçlerini çarpıcı biçimde yansıtan *Türk-Kürt Ligi* maçlarının oynandığı futbol yer almaktadır. Camilerden Cemevlerine, Türk ve Kürt barlarından dansöz ve trevesti sanatçıların sahne aldığı restoranlara, sol eğilimli derneklerden ülkücü eğilimli Türk-İslam merkezlerine kadar pek çok mekanda hayatın nabzı tutulmaya çalışılmıştır.
  Göç etmiş topluluğun yaşam alanında işleyen uyuşturucu trafiği, ikinci kuşak göçmenlerin psikokültürel sorunları, gençlik çeteleri ve onları potansiyel insan gücü olarak kullanma çabasındaki Türk ve Kürt mafyası üzerine değerlendirmelere kadar uzanan hayli geniş bir yelpaze kitabın çerçevesini oluşturuyor.

İngiltere’de Türkçe Yaşamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.