sadsad x
asdasd

İngiliz Arşiv Belgelerinde Hicaz İsyanı

Selis Kitaplar
25,00 TL
18,00 TL
%28 indirim
İngiliz Arşiv Belgelerinde Hicaz İsyanı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786055927738
Kapak: Ciltsiz
İsmail Köse
İsmail Köse
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İngiliz Arşiv Belgelerinde Hicaz İsyanı Kısa Özet

    Dünyamız kaosun hakim olduğu bir dönemden geçiyor. Bir kısım düşünür ve yazarların ifadesiyle karşı karşıya kaldığımız son olaylar yeni bir dünya düzeninin doğumunu haber veriyor. Şu an sorulan sorular, bu yeni dünya düzeninin 500 yıllık Batı hegemonyasına nasıl son vereceği ve Batı Medeniyeti'nin bu 'sonu' hangi araçlarla, örgütlenmelerle ve politikalarla engellemeye çalıştığı üzerinde yoğunlaşıyor.

    Her zaman olduğu gibi OrtaDoğu bu yeni dünya düzeninin kuruluşunda en önemli coğrafi havzalardan birisi olma özelliğini taşıyor. Adına Arap Baharı denilen, daha önce eşi benzeri görülmemiş olaylar zincirinin başlaması, İsrail'in büyük bir gözü karalıkla dünyanın tüm önemli güçleriyle alay edercesine OrtaDoğu'da dengeleri gözetmeden eylemlerde bulunması, Mısır ve Suriye'de devam edegelen istikrarsızlık bölge kaderi açısından endişeli bir durum ortaya çıkarıyor.

    Ancak bugünün bir geçmişi var. Bundan tam yüzyıl önce kaosoun hakim olduğu coğrafyamızda Osmanlı can çekişirken zamanın küresel güçleri bölgenin 20. yüzyılda alacağı pozisyonu belirliyorlardı. İşte elinizdeki bu eser Şerif Hüseyin ve oğulları tarafından örgütlenen Hicaz İsyanını ve arkasındaki İngiliz politikalarını titiz bir çalışmanın ürünü olarak belgeleriyle ortaya koyduğu gibi, aynı zamanda Osmanlı'yı yıkan güçlerin Türkiye'nin bugünkü pozisyonunu nasıl kırmayı çalıştıklarını anlamamız bakımından önemli hatırlatmalarda bulunuyor.

İngiliz Arşiv Belgelerinde Hicaz İsyanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.