sadsad x
asdasd
İncil Avcısı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 237
ISBN: 9786054764662
Kapak: Ciltsiz
Jürgen Gottschlich
Jürgen Gottschlich
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İncil Avcısı Kısa Özet

  1844’te Mısır’daki Sina Çölü’nün kıyısında, İstanbul’daki Rum-Ortodoks Kilisesi’ne bağlı Azize Katherina Manastırı’nda, bilinen en eski İncil parçalarını barındıran parşömenler bulunmuştu.

  Eski diller uzmanı ve hayatını İncil’in özgün metnini bulmaya adamış Constantin Tischendorf, Hıristiyanlığın geçmişini ve gizlerini aydınlatacak 4. yüzyıldan kalma Sina Kodeksi’ni, şaibeli biçimde manastırdaki keşişlerin elinden Avrupa’ya kaçırmıştı.

  19. yüzyılda, önce Leipzig Üniversitesi’ne ve Çarlık Rusyası’na getirilen, sonrasında da Sovyet döneminde Britanya’ya satılan tarihi kutsal metnin macerasını ve Tischendorf’un hayatını, Türkiye ve Ortadoğu uzmanı araştırmacı-gazeteci Jürgen Gottschlich, titiz bir araştırma ve heyecanlı bir anlatımla aktarıyor.

  Tarihe adını İncil Avcısı olarak yazdıran Tischendorf’un yaptığı yolculuğu, günümüz koşullarında adım adım tekrarlayan Gottschlich, 2009 yılında internet üzerinden tüm dünyanın erişimine açılan Sina Kodeksi’nin bulunuş hikâyesinin gizemlerini aydınlatıyor.

İncil Avcısı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.