sadsad x
asdasd

İmparatorluk Politikalarında Teo-Stratejiler ve Türkiye

Ay Yayıncılık
28,00 TL
23,80 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İmparatorluk Politikalarında Teo-Stratejiler ve Türkiye Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 365
ISBN: 9786058302068
Kapak: Ciltsiz
Nadim Macit
Nadim Macit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İmparatorluk Politikalarında Teo-Stratejiler ve Türkiye Kısa Özet

  Uluslararası politik, ekonomik, kültürel ve diplomatik mücadelede dinin yeri nedir? Çoğu kere politika, dine ve kutsala bürünerek hem gerçek amacını gizler hem de dünyamıza el koyar. Osmanlı Devletinin çöküş sürecine girişinden günümüze kadar batı dünyasının izlediği politikalarda dinin her zaman özel bir yeri olmuştur. Politik ve diplomatik başarı üç ilahi dinin kontrol edilmesine bağlanmıştır. Bir taraftan üç ilahi dini kontrol altına almanın diğer taraftan da "ekümenik - misyon" kavramları üzerinden Tanrının planını gerçekleştirmenin ne gibi politik oyunlara ve stratejik derinliğe ihtiyaç duyacağı ortadadır.

  Teo-Strateji;

  Uluslararası güç politikaları-din ilişkisini açıklığa kavuşturmaktadır. Dünya-Sistemleri ve din arasındaki ilişkinin mantığını çözümlemektir.

  Teo-Strateji;

  Egemen Güçlerin;

  Dini değerleri, kültürel bilinci, ortak tasavvur biçimlerini, kutsal sembolleri ve mitleri politik dille güç unsuruna dönüştürme, farklı inanç ve kültürel havzaları yönlendirme, hedef toplumları din üzerinden istikrarsızlaştırma, çalıştırma ve parçalama, yine hedef toplumları kutsalın dilini kullanarak kendi ekonomik ve politik kurallarına bağlama, politik hedeflerini gerçekleştirmek için kutsal ağ inşa etme, farklı nedenlerle uyguladıkları politikaları dinle meşrulaştırma faaliyetlerini ve yöntemlerini çözümler.

İmparatorluk Politikalarında Teo-Stratejiler ve Türkiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.