sadsad x
asdasd
138,89 TL
131,95 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
6,94 TL
İmar Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1330
ISBN: 9786051521947
Kapak: Ciltli
Nusret İlker Çolak
Nusret İlker Çolak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İmar Hukuku Kısa Özet

    İdarenin planlama faaliyetleri ve uygulamaları, İdare Hukuku ilke ve kurallarına göre yürütülen faaliyetler içerisinde en karmaşık alanlardır. Uygulamada geçerli olan kanuni düzenlemelerin çokluğu, farklılığı ve karmaşıklığının yanında, uygulamayı gerçekleştirecek ya da yetkileri kullanacak idarelerin fazlalığı da karmaşayı artıran bir etkendir.

    İmar planlama ve uygulama alanında var olan karmaşaya, teori ve uygulama arasındaki farklılıklar da eklendiğinde hukuk uygulamacıları açısından riskler barındıran bir çalışma sahası ortaya çıkmaktadır.

    Bu çalışma, idarenin planlama ve uygulama faaliyetlerine ilişkin, teorik bilgi ve uygulama pratiğinden gelen tecrübenin ortaya çıkardığı bir başvuru kaynağı olarak şekillendirilmiştir. İlk basıdan bu yana, imar planlama ve uygulama alanında yaşanan esaslı değişiklikler işlenmiş, afet riskiyle mücadele kapsamında dönüştürme, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının planlama ve uygulama alanına ilişkin yetkileri ve benzeri konular dahil edilerek çalışma genişletilmiştir. Bu eser, ders kitabı olmanın ötesinde, bir başvuru kaynağıdır. Planlama ve uygu¬lamalarına ilişkin hırçın dalgalı sularda, hukukçu meslektaşlara kılavuz olarak tasarlanmış ve şekillendirilmiştir. Koruma Bölge Kurulundan gelen uygulama tecrübesi, cömert bir şekilde istifadeye sunulmuş bulunmaktadır.

İmar Hukuku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.