sadsad x
asdasd
56,00 TL
48,72 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
7,28 TL
İlköğretimde Drama: Kuram ve Uygulama Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 99
ISBN: 9786053641285
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
John W. Somers
John W. Somers
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İlköğretimde Drama: Kuram ve Uygulama Kısa Özet

    Akan bir suyun yatağını bulmasına benzer bir süreçle eğitim anlayışının, insanı, biliş, duyuş ve deviniş açısından bir bütün olarak kabul eden anlayışa evrilmesi Platon`dan beri süregelen, öğreneni ve öğrenme sürecini parça parça algılayan, "beden için idman" ruh için müzik" anlayışının karşısında durmaktadır. Günümüzde, insanın varlık bütünlüğünden hareket eden, insanın ortak yetileri olan bilme (akıl), duyma (vicdan ve estetik) ve eyleme (deviniş) gereksinimlerini birlikte geliştirmeyi hedefleyen, öğrenme-öğretme ve uygulama yöntemlerinden birisi hiç kuşkusuz "eğitimde drama" dır.

    Bu kitap ile, eğitimde drama yönteminin dayandığı temel eğitim paradigmasının, öğrenme ve öğretme anlayışının, temel yaklaşım ve tekniklerin ortaya konması, ilköğretim I. kademe programları ve eğitimde drama köprüsünün yeniden kurulması ve işlevsel uygulama örneklerinin verilmesi amaçlanmıştır.

    Yine bu kitap, geleneksel eğitim kavrayışı içinde öğretmen otoritesine dayalı anlayışın yerine, öğrenciyi eğitim süreci içinde özgürleştirmeye dayalı drama yönteminin, tüm sınıf öğretmenlerine, sınıf öğretmeni adaylarına ve ilköğretim öğrencilerine yönelik çalışmalar yürüten tiyatro pedagoglarına hatırlatılmasını amaçlamaktadır. Bu çalışmanın, eğitimde drama yöntemine dayalı bir öğrenme-öğretme süreci planlarken sizlere ip uçları vermesini, yolunuzu aydınlatmasını dileriz.

  • 2. Hamur

İlköğretimde Drama: Kuram ve Uygulama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.