Kategoriler x

Kırtasiye »

Hobi & Oyuncak »

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Psikolojik Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

KPSS Kitapları »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

İlköğretim Araştırma Kitabı

21,48 TL
16,11 TL

 Öncelikle bu araştırma kitabının hazırlanma süreci oldukça  keyifli geçmiştir. Araştırmanın yapıldığı altı ilköğretim okulunun birinci kademesinde okuyan öğrencilerin doğal halleri, enerjileri, severek resim yapmaları, merak ve heyecan duyarak sorular sormaları, bu kitabın oluşmasında katkı sağlamıştır.

Altı farklı okulun İlköğretim okulunun birinci kademesinde okuyan öğrencilerin sosyo - ekonomik durumları, hazırlanan anket ve öğrencilere yaptırılan aile konulu resimler  incelenerek değerlendirilmiştir. Anket sorularına verilen yanıtlar  Spss yöntemiyle istatistiksel değerlendirmeye alınmıştır. Her anketin sonucu ise yorumlanarak değerlendirmeye gidilmiştir.

Çocukların çizgisel gelişim basamaklarına etki eden sosyo-ekonomik faktörlerin incelendiği bu araştırma kitabı tüm güzel sanatlar bölümünde okuyan öğrencilere, okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilere, sınıf öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilere, eğitim fakültesi resim-iş öğretmenliği bölümünde okuyan ve  "Çocuğun Sanatsal Gelişimi" dersini alan öğrencilere özellikle tavsiye edilir.

Bu araştırma kitabı çocuğun çizgisel gelişim basamaklarıyla ilgilenen anne ve babalara, öğretmenlere kısacası çocukların çizgisel gelişim basamaklarını resimlere bakarak okumak, anlamak, çocukların dünyasını öğrenmek isteyen, merak eden herkese tavsiye edilir. Unutmayın her çocuk özeldir!