Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık İleri Seviyede Paragraf Soru Bankası

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

Hatice Cabir

25,46 TL
17,82 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
7,64 TL
Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık İleri Seviyede Paragraf Soru Bankası Hakkında Bilgiler
Türü: TYT ve AYT Paragraf Soru Bankaları
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9786059029452
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Hatice Cabir
Hatice Cabir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık İleri Seviyede Paragraf Soru Bankası Kısa Özet

  Sevgili Arkadaşlar,

  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için maddi ve manevi olarak emek vermektesiniz. Bu emeklerinizin amacı, kamu çalışanı olmaktır. Bir bakıma, hayatınızın en önemli sınavı gibi gördüğünüz KPSS’ye hazırlanırken paragrafla ilgili kaynak kitap arayışı içinde olduğunuzun farkındayız. Elinizdeki kitap, bu arayışa cevap vermek için hazırlanmıştır.

  Bu kitap, ÖSYM’nin yaptığı bütün sınavlardaki paragraf soru tipleri taranarak hazırlanmıştır. Çünkü son zamanlarda YGS ve LYS de dâhil olmak üzere ALES, DGS ve KPSS’de sorulan paragraf soruları, aynı tip ve aynı doğrultuda sorulmaya başlandı. Aralarındaki tek fark, ALES ve DGS’de daha bilimsel paragrafların çıkmış olmasıdır. Bu nedenle bu kitap, ÖSYM’nin yaptığı bütün sınavlara hazırlık için uygundur.

  Bu kitapta neler var?

  Tamamen özgün soruların yer aldığı bu kitap, dört bölümden oluşmaktadır: Kitabın ilk iki bölümü olan "Paragrafta Yorum" ve "Paragrafta Yapı", alt başlıklı olduğu için bu bölümlerde konu kavrama testinden sonra bütün alt başlıkları kapsayıcı birer karma test eklenmiştir. Konu kavrama ve karma testleri 20 sorudan oluşmaktadır. Kitabın üçüncü bölümü olan "Paragrafta Anlatım" ise alt başlıklı olmadığı için sadece konu kavrama testinden oluşmaktadır.

  "Deneme Sınavları" başlığı altında ele alınan kitabın dördüncü ve son bölümü, KPSS’de çıkan paragraf soru sayısı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Geçmiş yıllarda KPSS’de 13-16 paragraf sorusu sorulduğu için deneme sınavlarındaki testlerin soru sayıları da bu aralıkta tutuldu.

  Kitaptaki tüm sorular, herhangi bir ikilem yaşanmaması için detaylı bir şekilde açıklanmış ve çözülmüştür. Bu açıdan kitabın size çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

  Hayatınız boyunca gireceğiniz tüm sınavlarda başarılı olmanız dileğiyle iyi çalışmalar…

  - Hatice Cabir

 • 1. Hamur

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık İleri Seviyede Paragraf Soru Bankası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.