Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

İktisadi Düşünceler Tarihi

63,00 TL
56,70 TL

1949 yılında İçel Vilayetinin Silifke Kazası`nda doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Sİyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü`nden mezun oldu.

1972 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde İktisat Asistanı olarak göreve başladı. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`nde iktisat doktoru oldu. Doktora sonrası çalışmalarını Oxford Üniversitesi`nde yürüttü. 1982 yılında doçent ve 1989 yılında profesör oldu.Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde Bölüm Başkanlığı, Dekanlık, Rektör Yardımcılığı, Karadeniz, Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Giresun Üniversitesi`nin Rektör Vekilliği görevini yürüttü. Devlet Bakanlığı adına Karadeniz Bakır İşletmeleri`nde Denetim Kurulu üyesi ve International Black Sea Club irtibat sorumlusu olarak görev yaptı.

Türk, İngiliz, Fransız ve Alman dillerinde yayınlanmış 10 kitabı, 33 makalesi ve 44 bildirisi bulunmaktadır. Black Sea Commission on Conflicts, Central Eurasian Studies Society, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Türkiye Ekonomi Kurumu ve TÜBİAD üyesi; The Conference of Peripheral and Maritime Regions of Europe ve Balkan and Black Sea Geographical Commission`un irtibat sorumlusu olup, halen Avrasya üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı ve İktisat Bölümü öğretim üyesidir.

Evlidir, iki çocuk ve beş torun sahibidir.

Yazarın lisans ve lisansüstü alanda yayınlanmış diğer eserleri şunlardır: `Makro İktisat Teoriler ve Politikalar` ve `Karşılaştırmalı Makro İktisat`.