Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

42,00 TL
36,54 TL

İkna olgusu, insanoğlunun yüzyıllar boyunca kullandığı yaşamsal bir yöntemdir. Bir insanın, ikna olgusundan yararlanmadan yaşamını sürdürmesi olanakasızdır. Yaşam ikna etmek ve ikna olmaktan ibarettir. Konuyla ilgili olarak kuramsal çalışmaların varlığı, Aristotales`e kadar geri geri gidebilmektedir. Ancak, uygulamaya yönelik çalışmaların artması ve yaygınlaşması, 20. yüzyılın ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunda, teknolojideki gelişmelerin artmış ve yaygınlaşmış olmasının önemi, küçümsenmeyecek kadar çoktur. Öte yandan, iki büyük dünya savaşı, savaşa neden olan ülkelerin hem bulundukları coğrafya üzerinde, hem de kendi coğrafyalarından uzak ülkeler üzerindeki emperyalist arzuları, ikna kavramının gelişip yaygın bir kullanım alanı bulmasını ortaya çıkarmıştır.

Bu kitap, ikna kavramını ortaya çıkaran, öğrenme, algılama, tutum ve davranışların oluşumu ve gelişimi, algının ikna üzerindeki anlam ve etkileri, motivasyon, manupülasyon, propaganda ve bütün bu kavramların araç ve yöntemleri ele almaktadır.
(Arka Kapak)