sadsad x
asdasd
12,00 TL
9,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İkindi Vakti Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059672405
Kapak: Ciltsiz
Serkan Doğan
Serkan Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İkindi Vakti Kısa Özet

  Hz. Âdem (as) ile başlayan insanlık tarihi boyunca, her dönemde gündemin ilk sıralarında yer alan konuların başında din olgusu gelmektedir. Fıtri bir duygu olan din olgusu, insanı bir kutsala inanmaya ve ona bağlanmaya yöneltmiştir.

  Yüce Yaradan, insanın bu fıtri ihtiyacının karşılanması için tarihin çeşitli dönemlerinde insanlara peygamberler göndermiştir. Bu Peygamberler, özellikle tevhit inancının unutulmaya yüz tuttuğu, şirk ve zulmün din halini aldığı dönemlerde, gönüllerde kelime-i tevhidi bayraklaştırmak için gönderilmişlerdir.

  Hz. Âdem (as) ile başlayan ve Hz. Muhammed (sav) ile son bulan nübüvvet tarihinde, peygamberlerin getirdiği mesajlar kadar hayatları da insanlar için büyük önem arz etmektedir. Özellikle Yüce Yaradan ile sürekli iletişim halinde olmaları ve Yüce Yaradan’dan aldıkları mesajları insanlara açıklamakla görevli olmaları, yaşadıkları hayatı insanlar için daha değerli kılmaktadır. Bundan dolayı son peygamber Hz. Muhammed’in (sav) *yüce bir ahlak* üzere ve insanlar için *üsve-i hasene* olan *âlemlere rahmet* hayatını, ayet ve hadisler ışığında ele almaya çalıştık. Sayfaları çevirdikçe ve O’nu okudukça dünya ile ahiret dengesini gözeten mükemmel hayatı karşısında küçüldüğünüzü hissedecek, O’nun (sav) hayatından kendi hayatınıza bir şeyler kattıkça da büyüdüğünüzün farkına varacaksınız.

  Niyet ettik, O’nun (sav) üsve-i hasene olan hayatını anlatmaya, Gayret ettik, O’nun (sav) yüce ahlakını sunmaya, Sebat ettik, hayatı sevgi üzerine kurulu olan Nebi’yi (sav) yazmaya,
  Ve sabrettik.
  Sonra mı?
  *O, ol dedi ve oldu.* (Bakara Suresi,117.)

  Dünümüze Estağfurullah,
  Bugünümüze Elhamdulillah,
  Yarınımıza İnşallah,
  Kitabımıza Bismillah…

İkindi Vakti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.