Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

İki Kral Bir Lider

50,00 TL
35,00 TL

Kalemiyle ve zekâsıyla Afgan devletine liderlik eden bir vizyonerin hayatına, aile ilişkilerine ve bir u¨lkenin yarım yu¨zyıllık tarihine ışık tutan bir anı-roman.

Kitap, Sultan Abdu¨lhamid’den Atatu¨rk’e kadar uzanan bir zaman diliminde, bu devlet adamları ile yakın ilişkiler içinde olan Afganistan’ın ilk Dışişleri Bakanı Sardar Mahmud Tarzi’nin hayat öyku¨su¨du¨r. Mahmud Tarzi, uzun ve başarılı bir devlet yönetiminden sonra u¨lkesindeki politik çalkantılar sonucunda Ankara’nın da daveti ile ailesi ile birlikte Tu¨rkiye’ye yerleşmiştir. Kendisine Tu¨rkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilmiş ve maaş bağlanmıştır. Bu kitapta, geçmişteki enerjik Afganistan’ın bugu¨nku¨ huzursuz ve yorgun Afganistan’dan çok farklı olduğuna da tanıklık edeceksiniz.

Yazar Hakkında:

Ömer Tarzi, Afgan gazeteciliğinin babası, devlet adamı, değerli şair ve edebiyatçı, Kandahar Sardarı Mahmud Tarzi’nin bu¨yu¨k torunu ve zamanın Afganistan Kraliçesi Su¨reyya’nın yeğenidir. Profesyonel iş yaşamında uluslararası kuruluşlarda CEO olarak görev yapmıştır.