sadsad x
asdasd

İki Artı Bir - Psikosomatik Rahatsızlıklar ve Terapi Yöntemleri

Kitap Dostu Yayınları

Murat Yürükcü

27,78 TL
23,06 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
4,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İki Artı Bir - Psikosomatik Rahatsızlıklar ve Terapi Yöntemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786054409532
Kapak: Ciltsiz
Murat Yürükcü
Murat Yürükcü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Artı Bir - Psikosomatik Rahatsızlıklar ve Terapi Yöntemleri Kısa Özet

  Bedeninizden önce ruhunuza dokunmalısınız…

  İki artı bir, ruh ve beden bütünlüğü olursa pozitif bir insandan bahsedebileceğimizin şifresidir. *İnsan, yedisinde neyse yetmişinde de odur* sözünü doğrulayabilecek nitelikte doğumla başlayan annelik süreci; okul öncesi, okul süreci, ergenlik, genç yetişkinlik, yetişkinlik, yaşlılık dönemlerini kapsayacak şekilde anlatılıyor. Psikolojik gelişim dönemleri ağırlıklı olarak hangi gelişim dönemindeki yetersizlikler, hangi başarısızlıklara, mutsuzluklara, hastalıklara zemin hazırlıyor?

  Bu sorulara cevap arandıktan sonra ailede iletişim konusu ele alınarak, yapılan hataların telafisi anlamında iletişim yoluyla çözümler sunuluyor. Ruhsal anlamda düşüncelerimizin hasta edip etmediği yönündeki bilgilerle, problemli düşüncelerin hangi psikolojik kökenli hastalıklara yol açtığından bahsediliyor.

  Son bölümde ise anne, baba ve eğitimcilere yol göstermek amacıyla psikolojik ve bedensel rahatsızlıklarda uygulanması gereken terapi yöntemleri anlatılıyor. Böylece ruh ve bedenin bir bütün olarak birbirini tamamlaması üzerinde duruluyor. Mutlu ve başarılı olma yolunda her bir problem, bir fırsattır aslında. Hz. Mevlana’nın ifadesiyle *Nerede çatlak varsa ışık oradan sızar.*

  Keyifle okumanız dileğiyle.

İki Artı Bir - Psikosomatik Rahatsızlıklar ve Terapi Yöntemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.