sadsad x
asdasd

İfade ve Beceri Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları

Hayat Yayınları

Birol Vural

13,89 TL
9,72 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,17 TL
İfade ve Beceri Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 316
ISBN: 9789756218020
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Birol Vural
Birol Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İfade ve Beceri Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Kısa Özet

  Öğretmenin yetiştirilmesinde ağırlık noktalarının değişmesi gerekmektedir. Artık, genel kültür daha önemli, alan bilgisi biraz daha az ağırlıklıdır.

  Ama, öğretmenlik meslek bilgisi önemli hale gelmektedir. Öğretmenin bir bilgi aktarıcı olmaktan çıkıp, öğrenciye bağımsız düşünme, yaratıcılık, araştırma, uygulama becerisi ve tekniklerini öğretmesi gerekmektedir. Özellikle, günümüzün eğitim paradigmasında öğrencilere bilgiye ulaşma, onu kullanma yollarını öğretme, çok boyutlu düşünebilme anlayışı yanında sorgulayıcı ve şüpheci bir bakış açısı da kazandırılması gerekmektedir.

  Öğretmenin geniş tabanlı alan bilgileriyle yetişmesi, alanlararası-disiplinlerarası ilişkileri bilmesi, konuların arka planlarıyla birlikte ileri-geri bağlantılarına hakim olması, insan tanıma ve kişisel kılavuzluk yapabilme yeterliliklerinin gelişmesi, rehberlik birimleriyle ve meslek rehberleriyle birlikte takım halinde çalışmayı bilmesi, sürekli eğitim-ileri eğitim için başvurabilecek her yaştan kimselere hizmet verebilmesi gerekecektir.

  Her aşamadaki toplum için, bu becerilerin eğitim uygulamalarında kullanımını artması beklenmektedir. Sürekli öğrenme, gelişmelerin izlenmesi bakımından öğretmenin de hayatı boyunca takip etmesi gereken bir zorunluluk haline gelmiştir.

  Öğretmende aranan bu özellikler, yalnız bilişim-bilgi toplumunun ürünü değil, gelişmekte olan eğitim teknolojisinin de bir sonucudur.

 • 2. Hamur

İfade ve Beceri Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.