sadsad x
asdasd
23,15 TL
20,14 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
3,01 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İdare Etmek mi, Yönetmek mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kit
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9789753224673
Kapak: Ciltsiz
Sevinç Engin
Sevinç Engin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İdare Etmek mi, Yönetmek mi? Kısa Özet

  Türkiye birçok alanda yönetim örgütlenmesi içerisindeki bir ülkedir. Yönetsel sorunların halledilemediği birçok alanda gereken faydanın elde edilememesi söz konusudur. O nedenle yönetim olgusu bizim tartışma gündemimiz içerisinde bütün yönleriyle yer almalıdır.

  Sevinç Engin bu kitapta çok farklı disiplinlerden yönetim deneyimi olan kırk sekiz kişinin görüşlerini bir araya getiriyor. Aralarında askerlerin, siyasetçilerin, iş dünyasından bireylerin, bilim adamlarının ve medya mensuplarının bulunduğu bu kişilerle, yaşamın her alanından yönetim örneklerini, zaaflarını, beklentilerini irdeliyor. Ve 21. yüzyılda çağdaş yönetimin doğrularını aramak için yola çıkıyor. Devlet yönetiminde Ankara merkezli modelin yetersizliğinin sorgulanmasını sağlıyor. Merkezden ve yerinden yönetim ele alınıyor. Yönetimde yaşanan dönem hataları, değişmesi gerekenler ortaya koyulup, doğru yönetim uygulamalarının arayışları ele alınıyor. Yeni dönemin değişen nitelikleri ve buna bağlı yapılması gerekenler irdeleniyor.

  Bu özellikleriyle yönetimin, gelişmenin doğru örgütlenmesinin aracı olduğu ortaya konuluyor...
  Osman S. Arolat/DÜNYA Gazetesi Genel Yönetmeni

  Değişimle başa çıkmak ve geleceği yaratmak zorunda olan lider ile önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için çaba gösteren ve düzeni sürdürmek zorunda olan yönetici arasındaki fark nedir? Rolleri ne kadar özdeş ne kadar farklıdır? Liderlik nasıl kazanılır ve nasıl sürdürülür? Kimler lider olabilir?

İdare Etmek mi, Yönetmek mi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.