sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 360
ISBN 9786053115373
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
15,74 TL %41
bkmkitap.com
Fiyatı
9,29 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • İçimizdeki Şeytan Kısa Özet

    1940 yılında yayımladığı İçimizdeki Şeytan adlı romanıyla toplumsal gündemin, birey ve aydın üzerindeki baskıcı etkisini naif bir aşk hikâyesi üzerinden kaleme alan Sabahattin Ali, iç konuşmalarla ve sorgulamalarla dolu bu yapıtında aydın kesimin karanlık yüzüne kuvvetli bir fener tutuyor.

    Birbirlerini fikren acımasızca sorgulamaya başlayan bir çiftin, aşktan parçalanmaya doğru giden ilişkileri boyunca toplumsal gündemden ziyade içlerindeki amansız şeytana nasıl yenildiklerini, lezzetine doyum olmaz bir kurguyla anlatıyor Sabahattin Ali...

    İçimizdeki Şeytan, kendinden korkanların iç hesaplaşması...

    Taşralı iki üniversite öğrencisi olan Ömer ve Macide, tanıştıktan kısa bir süre sonra aşk yaşamaya başlarlar ve çok geçmeden aynı eve çıkarlar. Ancak Macide, Ömer’in dahil olduğu entelektüel çevreye ayak uydurmakta hayli zorlanır. Üzerine maddi imkânsızlıklar da eklenince ilişkilerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Artık her ikisi de birbirlerinin asıl benliklerini aramaya, kişiliklerini sorgulamaya koyulmuşlardır. Ne yazık ki bu arayışın sonunda buldukları tek şey, herkesin içinde bir şeytan taşıdığı gerçeğidir.

İçimizdeki Şeytan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.