sadsad x
asdasd
9,95 TL
8,46 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,49 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İcatlarım Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057608147
Kapak: Ciltsiz
Nikola Tesla
Nikola Tesla
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İcatlarım Kısa Özet

  Döneminin çok ilerisinde olan Tesla, dünyayı kökten değiştirecek icatlara imza atarak dünya tarihine yön verdi. En önemli buluşu olarak görülen "Elektriğin kablosuz olarak taşınabileceği" fikrini Londra fuarını aydınlatarak ispatladı. Bugün bilinen tüm iletişim sistemlerinin, uzay teknolojilerinin ve kablosuz iletişimin temelini attı.

  Edison için çalıştığı dönemde verimsiz çalışan motor ve jeneratörleri düzeltirse, kendisini 50.000$’la ödüllendirileceği söylenmişti. Tesla, istenileni yerine getirdi. Sıra hak ettiği ödülü almaya gelmişti. Ancak Edison, "Bu vaat, Amerikan kültüründe bir mizahtır" dedi. Tesla, duydukları karşısında bir hayli sinirlenmişti. Evet, afalladı; ama kendine çok çabuk geldi ve istifa etti. Colorado Springs'te kendi laboratuvarını kurdu.

  Geliştirdiği alternatif akımla çalışan elektrikli aletler, Edison'un DC sistemini dahi yıkıp geçmişti. Amacı dünya genelinde ücretsiz kablosuz elektrik sağlamaktı. Bu süreç, Tesla ve Edison'un dünya bilim tarihine "Akım Savaşları" olarak geçecekti.

  Tesla'nın kaleme aldığı bu eseriyle Tesla'nın gözünden dünyayı keşfetme fırsatı elde edeceksiniz.

İcatlarım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.