sadsad x
asdasd

Hz. Muhammed (3 Cilt) Ciltli - Kutulu

Fecr Yayınları - Özel Ürün
200,00 TL
Hz. Muhammed (3 Cilt) Ciltli - Kutulu Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1430
ISBN: 3990000022793
Kapak: Ciltli
Şefaettin Severcan
Şefaettin Severcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hz. Muhammed (3 Cilt) Ciltli - Kutulu Kısa Özet

  1. Hz Muhammed - İslam Daveti Mekke
  2. Hz Muhammed - Davetten Devlete Medine  
  3. Hz Muhammed - Devletten Medeniyete
   
  Çok genel bakışla, sözlük anlamı olarak ‘bir kimsenin hayat hikâyesi’ni ifade eden siyer, terim olarak ‘Hz. Peygamber’in hayatını anlatan kitaplara’ verilen isim diye tanımlanır.

  Fakat Hz. Muhammed’in hayatı, her şeyden önce herhangi bir lider hayatı değil bir peygamber hayatıdır. Onun hayatının yazılması, peygamber olması sebebiyledir. Dolayısıyla siyer, bir ömrün hikâyesi olmaktan öte vahiy aracılığıyla Allah’a bağlı, özellikle vahiy ve risalet boyutlarıyla Allah’ın kontrolünde, yaşanmışlığı itibarıyla Hz. Muhammed’e, örnekliğiyle de bütün Müslümanlara ait peygamberlik ömrünün adıdır.

  Bu bağlamda ilave, eksiltme, yönlendirme ve çıkar hedefli yorumlama ve benzeri bütün dış müdahalelerden arınmış, bütün gerçekliğiyle Hz. Peygamber’e ait ve onun hakiki hayatını anlatan bir siyer, *Allah’ın seçip hoşnut olduğunu bildirdiği* İslam’ın hayat anlayışı ve pratiğidir. Siyer, Hz. Peygamber’in Allah ile bağını kuran, Kur’an-ı Kerim’i hayat rehberi kılan, İslam’ı yaşanılan ve yaşanılacak hayat olarak sunan örnekliğin adıdır. Bu bakımdan, nasıl peygambersiz bir din olmazsa siyersiz bir İslami hayat da olmaz. Siyer bilinmeden Kur’an-ı Kerim doğru anlaşılamaz. Sözün özü, Kur’an ve İslam ile hedeflenen amaca sağlıklı olarak ulaşmanın yolu hakiki bir siyer ile mümkündür. Bu sebeple İslam’ın pratik hayat olarak birinci kaynağı olan Hz. Peygamber’in hayatının doğru bilinmesini sağlayacak bir siyer, Müslümanın olmazsa olmazıdır.

   

Hz. Muhammed (3 Cilt) Ciltli - Kutulu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.