Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Hz. İbrahim Fususu'l-Hikem 5

28,00 TL
19,60 TL

Cemalnur Sargut`un Nefes Yayınevi`nden çıkan Fusûsu`l-Hikem Serisi`nin 5. kitabı olan Hz. İbrâhim okuyucularıyla buluşuyor.

Son yüzyılın mutasavvıflarından Cemalnur Sargut, Nefes Yayınevi`nden çıkan Hz. İbrâhim kitabı ile okuyucularını Hz. İbrahim`in ilim sofrasına davet etmektedir.

İbnü`l-Arabî Hazretleri, Fusûsu`l-Hikem adlı eserinde Allah`ın esmalarının hangi peygamberde nasıl tecelli ettiğini derin manalarla açıklamaktadır. Tam tecellinin sadece peygamberlerde olması hakikati üzerinden Allah`ın sıfatlarını tanımamıza ve tanıdıkça içimizdeki Allah aşkının artmasına vesile olmaktadır.

Cemalnur Sargut, birçok insanın anlamakta zorlandığı bu derin manaları günümüzün anlayacağı bir dilde şerh etmektedir. Hz. Âdem`den başlayan serinin 5.si Hz. İbrahim`de, Hz. İbrahim`in en belirgin iki özelliği olan dostluk ve cömertlik kavramları üzerinde durulmuştur. Nitekim "Allah, İbrâhim`i dost edinmişti." (Nisâ, 125) ayetinden yola çıkan İbnü`l-Arabî, dostluğun hakiki manasına işaret etmektedir. Hz. İbrâhim`de, muhabbetten Muhammed`e geçiş sırrı, Halilullah makamı doğrultusunda verilmektedir. Gönül ehli Cemalnur Sargut`un, gönül süzgecinden geçirerek okuyucularına sunduğu bu eser, Fusûsu`l-Hikem`in diğer bölümlerinde olduğu gibi Muhammedi hakikatin kapılarını aralamaktadır.