sadsad x
asdasd

Hz. Fatıma'nın (Radıyallahu Anha) Çeyizi Düğünü

Rehnüma Yayınları
15,00 TL
11,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Hz. Fatıma'nın (Radıyallahu Anha) Çeyizi Düğünü Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9786056638619
Kapak: Ciltsiz
Murat Tosun
Murat Tosun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hz. Fatıma'nın (Radıyallahu Anha) Çeyizi Düğünü Kısa Özet

    Alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti olarak hayatımızın her alanında Resülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bizlere en kamil örnektir. Aynı şekilde Ehlibeyt’in her bir ferdi de bizler için en güzel örneği teşkil etmektedirler.

    Bizler, düğünlerimizde Şeriatımıza aykırı olan durumları ele alıp Hz. Fatıma’nın örnekliğinde çözüm bulmak için elinizdeki eseri kaleme aldık. Bu örneklik için ise Hz. Fâtıma’nın hayatından bir bölümü sizlere aktaracağız: *Çeyizini ve Düğününü.* Çoğu eserde az veya çok değinilmesinin yanında bizler müstakil bir çalışma ile bu konuyu sizlere aktarmaya çalışacağız.

    Allah Resülü (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), Hz. Fatıma (radıyallahu anha) hakkında *O, Cennetlik Kadınların Efendisidir* buyurmaktadır. Şimdi!.. Hemcinsiniz olan bir hanımefendiyi örnek almak istiyorsanız; *Elalem ne der?*i bırakıp *Allah ne der?* kaygısı duymalısınız. Falanca­ları değil, Peygamber kızının düğününü örnek almalısınız. Çünkü; onun düğünü ve düğün hazırlıkları, Resülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in gözetimi altında yapılmıştır. Her bir anı Allah’ın rızasına uygun olmuştur. Ashab-ı Kiram’ın tabiri ile onun düğünü *En güzel düğün*dür.

Hz. Fatıma'nın (Radıyallahu Anha) Çeyizi Düğünü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.