sadsad x
asdasd

Hür Kadının Kıyafeti Çarşaf-ı Şerif Risalesi

Kubbe Yayınevi

Mustafa Hacıoğlu

27,00 TL
20,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hür Kadının Kıyafeti Çarşaf-ı Şerif Risalesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 330
ISBN: 9786055206017
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Hacıoğlu
Mustafa Hacıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hür Kadının Kıyafeti Çarşaf-ı Şerif Risalesi Kısa Özet

    Örtünme mevsime ve modaya göre değil, ayete göre olmalıdır. Çünkü tesettür kişiye göre değişen bir tarz (şekil) değil, reforme edilemeyen ve ölçüsü belli olan bir inanç meselesidir.

    Örtünme emrinde de olduğu gibi, Rabbimizin tüm emirlerini yerine getirmedeki amaç, şekilciliğin ötesinde takva ya ulaşmak ve yüce Allah’ın rızasıdır. Bu eserde İslamda örtünmenin şekli detaylı delillerle ısbatlanmaya çalışışmış kapsamlı bir çalışma yapılmış emek sarf edilmiştir. Rabbimiz rızası için kılsın. Ancak, bir mümine kadın bu şartlara uygun örtüye şeklen bürünüp kalben bürünmese, benimsemese ve gereğine uygun hareket edip örtüsünün namusunu muhafaza etmese terazide kıymeti olmaz. Nitekim İslam’ın esasını teşkil eden Takva, onca ayetlerde vurgulanmıştır. İnsanları Allah’a ulaştıracak, onun rahmetine, sevgisine kavuşturacak örtünme ise Takva Elbisesi  ile olur. A’raf suresi’nin 26. Ayetinde: *Ey Ademoğulları! Size ayıp yerlerinizi örtecek örtü ve bir de süs elbisesi indirdik. Fakat Takva Elbisesi hepsinden hayırlıdır.* buyrulur. Bir diğer.

    Hz. Fatıma ne vasiyet etti? Kur’an’da *çarşaf* yazıyor mu? Abdülhamid çarşafı yasaklatmış mıydı? Baş örtüsü hakikaten bir sembol mü? Sadece örtünmek yeter mi? Kapanmak kölelik mi hürriyet mi? Çarşaf mı türban mı? Tesettür kansere sebep mi? Tesettür, kemik erimesi yapıyor mu? Başı örtmek saç dökermi? Çarşaf-ı Şerif hakkında ne dediler? İbret dolu tesettür hikayeleri ve daha fazlasını bu kitapta bulacaksınız…

Hür Kadının Kıyafeti Çarşaf-ı Şerif Risalesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.