sadsad x
asdasd
24,00
16,08
%33 indirim
Hukuk Politikası’ndan Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786055895044
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Hayrettin Ökçesiz
Hayrettin Ökçesiz
Devamı
Kampanya

Hukuk Politikası’ndan Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hukuk Politikası’ndan Kısa Özet

  "Yargının geleceği, getireceği barışın içimizdeki barışla örtüşmesi ve bu barışı öznelerarası kavranır kılmasına bağlı olacaktır. Dayatılan değil anlaşılan, kılıçla değil özgür ve korkusuz onama ile geçerlilik kazanan hükümlerin kurulma süreci olarak yargıyı doğrusu hâlâ olanaklı görüyorum. Yargının böyle bir geleceği olmayacaksa, aslında hiçbir geleceği olmayacaktır. Bugüne kadar olanın bundan sonra da öyle kalmasının gelecekte cereyan eden bir geçmiş olduğunu söylemekte bir sakınca yoktur. Yargıya bir gelecek veya yargısız bir gelecek düşünmek zorundayız."

  Türkiye´de değeri süreç içerisinde daha çok anlaşılacak olan Hayrettin Ökçesiz, hukukun sınırlarını zorlayan, sorgulayan ve yerine yenisini öneren yapıcı eleştirileri ile uzun zamandır köşe yazıları yazıyor. Hukukçu olduğu kadar düşünür, şair ve yazar kimliklerini de barındıran Ökçesiz, bütün bu farklı duyarlılıklarını yazılarına yansıtmayı başarıyor.

  Hukuk felsefesi ülkemizde çok az yazı ve fikir üretilen alanlardan biri. Oysa belki de, üzerinde en çok düşünmemiz/tartışmamız gereken o.

  Hiç şüphesiz ki, Hayrettin Ökçesiz´in yazıları okuyucuya yeni kapılar açacak ve bildiklerini yeniden sorgulatacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.