sadsad x
asdasd

Hizmet Yolunda Gezdiklerim Gördüklerim

Kaynak Yayıncılık
19,44 TL
17,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
1,94 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hizmet Yolunda Gezdiklerim Gördüklerim Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
ISBN: 9786054770076
Sadettin Başer
Sadettin Başer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hizmet Yolunda Gezdiklerim Gördüklerim Kısa Özet

  Torosların tepesinde ıssız bir Yörük obasından önce büyük şehirlere sonra uzak ülkelere açılan yollar, yollar, yollar... Önce bir lokma helal ekmek için sonra en az ekmek kadar belki ekmekten de aziz dava için büyük insanlık davası için "yolları eline dolayan" ömrünü Orta Asya bozkırlarında, Sibirya yaylalarında geçirilen Sadettin Ağabey.

  Bu kitabı kim okumalı? Evvela, "hizmet" hareketi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes okumalı. İster iyi şeyler duymuş, ister kulağına kar suyu kaçmış olsun, ister sevgiyle, ister önyargıyla bakıyor olsun; bu kitabı okuyan herkes hizmet hakkında sorulagelen birçok sorunun cevabını bulacaktır. Çünkü bu hatıraların yazarı her seviyeden yüzlerce insanın hizmet hareketi hakkındaki yüzlerce sorusuna muhatap olmuş, basmakalıp şüphelere yorulmadan defalarca cevap vermiştir.

  Türk okulları nasıl açıldı, ilk kimler gitti, nelerle karşılandı, öğretmenler belletmenler, yöneticiler o ülkelerde neler yaşadılar öğrenmek isteyen de bu kitabı okumalı. Sadettin Başer bütün o destansı yolculuklara katılmış, Hacı Ata adıyla maruf Hacı Kemal Erimez'e yol arkadaşlığı yapmış bir isim.

  Bu kitap aynı zamanda "değirmenin suyu" nun hikayesi... Mütevelli ne demektir ve nasıl olur, "himmet" kavramının "hizmet" hareketinde yüklendiği mana nedir, himmet nasıl yapılır öğrenmek isteyen de bu kitabı okumalı. Çünkü hizmet bir bakıma himmeti bütün insanlık olan Anadolu esnafının dünyayı insanlığa yükseltme gayesinin adıdır.

  Ürün Özellikleri

  Boyutlar

  13.50x21.00

  ISBN

  9786054770076

  Sayfa Sayısı

  511

  Çeviren

  Kağıt Tipi

  2. Hamur

  Dil

  Türkçe

  Kapak Tipi

  Ciltsiz

  Basım Yeri

  İstanbul

Hizmet Yolunda Gezdiklerim Gördüklerim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.