Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Hiyerarşi ve Demokrasi

45,00 TL
30,15 TL

Elinizdeki kitap, tarihsel olayların birbiri ardınca anlatıldığı klasik kronolojik bir tarih kitabı değildir. İnsanın toplumla ve devletin  toplumla olan ilişkilerinde atılan tarihsel düğümleri, bağlantıları, toplumsal çelişki ve çatışmaları, neden ve sonuçları üzerinden sorgulayarak açıklayan, kuramsal bir araştırma ve çözümleme kitabıdır.

Öncelikli olarak gönüllü hiyerarşi sistemine göre düzenlenen "Doğal Toplumsal Varoluş`tan, zora dayalı hiyerarşiye geçişin tarihsel ve toplumsal nedenleri sorgulanmakta ve toplumsal ilişkilerden, otoriter hiyerarşinin nasıl yalıtabileceğine dair, zihin açıcı sorular sorulmaktadır.

Amacımız zorba hiyerarşinin, bütün şeytani yönlerin rahmi ve bütün kötülüklerin en iyi korunan sığınağı olduğunu kanıtlamak ve mevcut hiyerarşi ile disiplin kuramlarının farklı çözümlemelerinin içinden yola çıkarak, hiyerarşiye yol açan mikro düzey sebeplerden, makro düzey sebeplere kadar her yöne olabildiğince temas etmektir. Dolayısıyla hiyerarşi kuramlarındaki sistematiği, yeni bir sentezle güncellemektir.